Ciekawe

Jak wybierać kalendarz szkolny

Nowy rok szkolny to czas, kiedy na uczniów spada duża ilość obowiązków. Nowy plan lekcji, liczne kartkówki i sprawdziany oraz zajęcia pozalekcyjne – w przypadku sporej rzeszy uczniów pamiętanie o wszystkich obowiązkach jest prawie niemożliwe. Jak mogą sobie poradzić z tym problemem? Dobrym pomysłem jest zakup kalendarza szkolnego.

Dlaczego warto?

Kalendarz szkolny to akcesorium, w którym można notować ważne informacje. W przypadku większości uczniów są to daty klasówek, informacje o zadaniu domowym, czy zajęciach pozalekcyjnych. Niekiedy taki kalendarz służy także jako miejsce, w którym można zanotować numery telefonów swoich znajomych. To miejsce pozwalające na gromadzenie wszystkich ważnych danych.

Jaki kalendarz wybrać?

Kupując dziecku kalendarz szkolny należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Istotna jest przede wszystkim wielkość kalendarza. Dzieci w klasach 1-3 powinny otrzymać kalendarz, który jest stosunkowo nieduży. Dlaczego? Ponieważ ilość informacji do zanotowania w przypadku tak małych dzieci jest niewielka. W związku z tym nie ma potrzeby dodatkowego obciążania tornistra dziecka, który zwykle i tak jest dosyć ciężki. W przypadku małych dzieci najlepszym pomysłem wydaje się zakup niewielkiego książkowego kalendarzyka.

Istotna jest także okładka kalendarza szkolnego. Chodzi nie tylko o wybór wzoru, który przypadnie dziecku do gustu, lecz także o to, czy okładka będzie twarda czy miękka. Pierwszy rodzaj oprawy jest sporo cięższy, dlatego dobrze sprawdzi się przede wszystkim u starszych uczniów, którzy z kalendarza szkolnego będą korzystać na co dzień. U uczniów młodszych klas dobrze sprawdzi się kalendarz z miękką okładką.

Idealny kalendarz szkolny

Przed zakupem kalendarza szkolnego warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Istotne jest między innymi to, czy dziecko potrzebuje kalendarza dziennego czy tygodniowego. Nie da się ukryć, że dzienna wersja gwarantuje dużą przejrzystość notatek, dodatkowo możliwe jest dokładne zaplanowanie każdego dnia. W przypadku dzieci o niedużej ilości obowiązków oraz zajęć pozaszkolnych dobrze sprawdzi się kalendarz tygodniowy, który jest mniejszy, a tym samym bardziej poręczny.

Rodzice, którym zależy na tym, by kalendarz szkolny ich pociechy spełniał swoje zadanie, a jednocześnie był możliwie najmniejszy powinni zdecydować się na zakup jego dwunastomiesięcznej wersji. Na rynku dostępne są także kalendarze osiemnastomiesięczne, w których można planować nie tylko zajęcia podczas trwania roku szkolnego, lecz także po jego zakończeniu.

Zapraszam po więcej informacji na stronękalendarz szkolny.