Zdrowie i Uroda

Jak wybrać odpowiednią koszulę?

producent koszul męskich

Mężczyźni zazwyczaj nie przepadają za zakupami. Być może to tylko popularny stereotyp, ale faktem jest to, że pewna grupa mężczyzn zakupów nie lubi. I chcieliby oni dokonywać ich jak najrzadziej. Czasami jednak trzeba zaopatrzyć się w jakąś niezbędną rzecz, którą na dodatek należałoby kupić osobiście. Oczywiście, ubrania można także kupować przez internet, ale wiąże się to z dość dużym ryzykiem. Zwłaszcza, jeśli chcemy nabyć coś, co musi idealnie leżeć – na przykład koszulę. Te zakupy nie muszą być takie straszne – wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze: rozmiar

Aby koszula była elegancka i ładnie się prezentowała, musi po prostu dobrze pasować, czyli mieć odpowiedni rozmiar. Dlatego konieczne jest jej przymierzenie. Trzeba zwrócić uwagę na długość – musi być na tyle długa, aby można ją było włożyć w spodnie i nie wyszła z nich po kilku ruchach. Nie może być zbyt szeroka ani zbyt wąska – guziki nie mogą się rozchodzić. Kiedy przymierzamy koszulę, warto wykonać kilka ruchów, aby sprawdzić, czy ich ona nie hamuje. Co ciekawe – niejeden producent koszul męskich sztucznie zaniża numerację, ponieważ dobre koszule dopiero po kilku praniach uzyskują ich właściwy rozmiar.

Po drugie: krój

Wielu producentów koszul męskich wyróżnia kroje pod różnymi nazwami, ale najczęściej używane to custom fit, regular fit i slim fit. Custom teoretycznie powinien pasować na każdą męską sylwetkę, ale mimo to częściej wybierane są dwa pozostałe kroje. Slim fit polecany jest szczupłym i atletycznym panom. Są to koszule ze wcięciami w talii, zwężane. Natomiast regular fit pasuje mężczyznom o normalnej, regularnej budowie lub tym grubszym. Są to jednak bardzo ogólne modele i prawie każdy producent koszul męskich oferuje także inne, aby każdy mógł dobrać koszulę idealnie do swojej sylwetki.

Po trzecie: mankiety i długość rękawa

Rozmiar i krój wybrany, teraz czas przyjrzeć się rękom. Bardzo ważna jest długość rękawa. Musi on odrobinę wystawać za rękaw marynarki (około jeden centymetr). Producent koszul męskich – Viking Jeans oferuje dwa rodzaje mankietów: guzikowe i spinkowe. Te drugie są bardziej eleganckie, wymagają towarzystwa muchy lub krawata. Zapina się je za pomocą specjalnych spinek – często są one bardzo szykowne, z elementami kruszców szlachetnych.

Zdobycie pewnej wiedzy na temat rodzajów i sposobu doboru koszul przed zakupami pomoże oszczędzić trochę czasu i energii, co jest szczególnie ważne dla klientów nie przepadających za chodzeniem po sklepach.