Dom i Wnętrze

Jak zaplanować swoje mieszkanie, aby spełniało nasze oczekiwania?

Dla każdego z nas nasz dom czy mieszkanie to twierdza, w której mamy czuć się bezpiecznie, komfortowo. Jej odpowiednie urządzenie i zaaranżowanie powinno sprawiać nam radość, dawać satysfakcję. W Polsce coraz częściej i głośniej mówi się o domach inteligentnych. Smart home całkowicie podbił serca wielbicieli elektroniki i nowoczesnej technologii. Co warto wiedzieć o tych rozwiązaniach?

Co może dom inteligentny?

Dom inteligentny to nic innego jak skomplikowana instalacja czujników komunikujących się ze sobą radiowo lub przy pomocy WIFI. Ich działanie sterowane jest przy pomocy dedykowanej aplikacji – każdy producent oferuje swój własny produkt tego typu. Czujniki mogą być instalowane przy zaworach wody, gazu, prądu, przy włącznikach elektrycznych, przy roletach wewnętrznych i zewnętrznych, zamkach centralnych, bramach, klimatyzatorach i wielu innych. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy samodzielnie decydować o temperaturze w domu, zamknięciu czy otwarciu rolet, zabezpieczeniu całego mieszkania poprzez zamknięcie zamków. To jednak tylko niewielki procent z tego, co oferują nam inteligentne instalacje.

Czy instalacja czujników jest czasochłonna i wymaga dodatkowych przeróbek murarskich? Zdecydowanie nie – dawna technologia wymuszała wpuszczanie dodatkowych kabli w ścianach, teraz jest to zbędne.
Czytaj więcej na www.ferguson-digital.eu.