Ciekawe

Jakie miejsca wybierać na pierwsze wakacje w górach?

Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze, również w przypadku nowych miejsc, do jakich się udajemy, a może właśnie przede wszystkim ze względu na nie. Możemy wybierać najróżniejsze miejsca na właściwe wykorzystanie ferii w górach, jednak warto czasem zaryzykować i wybrać się nie tylko tam, gdzie zawsze. Być może to właśnie w ten sposób odkryjecie całkiem nowe i niesamowite miejsca, takie jak na przykład Karpacz.

Dlaczego Karpacz jest dobry na pierwszy raz?

Głównie dlatego, że posiada wszystko, czego potrzebuje odwiedzający, a więc niesamowite widoki, masę tras widokowych oraz szlaków, ale również naprawdę sporo różnych od względem trudności stoków narciarskich. To także miejsce pełne zabytków, takich jak pałacyki czy zamki oraz niesamowite i malownicze ruiny, owiane oczywiście legendami i podaniami ludowymi. Na feriach w górach nie zmarnuje się czasu.

Jakie wybierać noclegi?

Noclegi w Karpaczu, żeby całość była bajkowa, najlepiej będzie skusić się nie na najtańsze, prywatne kwatery, jakich oczywiście nie brakuje w takich miejscach, ani na drogie i anonimowe w wyrazie hotele, ale na ciche i spokojne pensjonaty, w których można znaleźć dosłownie wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia – nierzadko włączając w to również pakiety zabiegów pielęgnacyjnych oraz odmładzających SPA.