Turystyka

Koparka na wynajem

Wynajem maszyn budowlanych jest coraz częściej występującym zjawiskiem. Wbrew temu, co mogłoby się niektórym wydawać, nie jest to domena małych przedsiębiorstw czy też firm, które dopiero co wchodzą na ten rynek a taka strategia działania coraz częściej wybierana jest także przez dużych graczy.

Zalety wynajmu

O ile np. wynajem dobrej koparki to nie jest wielkie wyzwanie a wypożyczalnia koparek występuje w zdecydowanej większości dużych miast – lub w ich pobliżu – w Polsce, tak transport całej floty budowlanej w zupełnie inną część kraju potrafi być znacznym przedsięwzięciem, tak logistycznym jak i kosztowym. Musimy pamiętać, że nowoczesne firmy i przedsiębiorstwa działające na tym obszarze rynku, zazwyczaj mają charakter ogólnopolski. Jakkolwiek zakup własnych urządzeń miałby sens patrząc na to tylko pod kątem częstości ich wykorzystania, tak ze względu na znaczne odległości mogące dzielić poszczególne place budowy, może to mijać się z celem. Z tego też względu wiele firm wybiera np. wynajem mini koparki czy innych niezbędnych maszyn, rezygnując tym samym z ich zakupu.

Takie rozwiązanie ma także szereg zalet dla tych, którzy z urządzeń tego korzystają sporadycznie lub potrzebują jednorazowo wykonać kilka prac ziemnych. W takiej sytuacji zakup jest zupełnie nieopłacalny, zwłaszcza, że ceny zdecydowanie nie należą do niskich. Porządna wypożyczalnia koparek będzie w stanie zaoferować nam profesjonalną konsultację, dzięki czemu dobierzemy urządzenie pod nasze potrzeby a wynajem dobrej koparki stanie się dużo łatwiejszy.

Wynajem mini koparki

W przypadku koparek bardzo istotna jest jeszcze jedna rzecz. Tak jak w przypadku agregatu prądotwórczego wynajmujemy gotowe do pracy urządzenie, które następnie sami użytkujemy zależnie od naszego aktualnego zapotrzebowania, wynajem koparki często oznacza tak naprawdę nie tyle wypożyczenie samej maszyny co zakup usługi, wraz z profesjonalną, wykwalifikowaną ekipą, która ją wykona. Warto mieć przy tym świadomość, że wyszkolenie do obsługi koparki swojego pracownika, także wiąże się z niemałymi kosztami. Do kursu dającego odpowiednie uprawnienia podchodzić mogą osoby posiadające prawo jazdy kategorii B (niekiedy zachodzi przecież konieczność przejechania koparką fragmentu drogi publicznej) a koszt przeszkolenia to około dwóch tysięcy złotych.

Nie da się ukryć, że żaden nowoczesny plac budowy nie może obejść się bez wyspecjalizowanych maszyn budowlanych. To, czy zdecydujemy się na ich zakup czy wynajem, zależy już od nas, warto jednak rozważyć plusy i minusy obu tych rozwiązań.