Dom i Wnętrze

Kuchnie białe i jasne drewno

Białe kuchnie to marzenie wielu osób, które coraz częściej jest spełniane a kolor biały coraz częściej gości w tych pomieszczeniach. Są one wykorzystywane, jeśli kuchnie są małe i wąskie lub jeśli lubimy jasne barwy. W pewnych sytuacjach samodzielny biały kolor może wymagać urozmaicenia lub być zbyt monotonnym. Czym zatem urozmaicić białe kuchnie? Czy połączenie z jasnym drewnem będzie korzystne? Odpowiedzi wraz z przydatnymi poradami poniżej.

 

Białe kuchnie — jak i gdzie?

Kuchnie białe to bardzo uniwersalne kuchnie. Możemy stosować je w wielu sytuacjach. Pierwsza z nich to małe i wąskie pomieszczenia. Będą rozświetlały ciemne i niedoświetlone wnętrza. Białe kuchnie, możemy stosować również niezależnie od tego czy są one otwarte np. na salon. Odpowiednie dodatki potrafią również zmienić białą kuchnię w zupełnie inne pomieszczenie. Jeśli więc posiadamy duże pomieszczenia, warto używać jednokolorowych dodatków, aby uzyskać interesujący efekt.

 

Jakie drewno do białej kuchni?

Białe kuchnie, choć wydawałoby się są proste, wymagają odpowiedniego rodzaju drewna do ich wykończenia. Z pewnością zestawienie ich z czarnymi lub ciemnymi odcieniami i rodzajami nie będzie zbyt korzystne. Oba elementy będą różnić się faktura oraz barwą co wyklucza ich współgranie. Jeśli zależy nam jednak na umieszczenie drewnianych elementów mamy kilka opcji. Pierwsza z nich to umieszczenie drewna w naturalnym – jasnym odcieniu brązowego. Wprowadza on wiele ciepła do często sterylnego wnętrza i nie będzie kontrastować z kolorem białym. Jeśli zależy nam na nowoczesnym designie, warto wybierać bardzo jasne drewno — wręcz w odcieniach bieli czy beżu. Na rynku jest wiele rodzajów drewna, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli wybrać odpowiednie rozwiązanie. Taki kolor drewna idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz czy połyskujących powierzchni.

 

 

zobacz wiecje https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ zobacz