Dom i Wnętrze

Kupowanie ramy łóżkowe – o czym pamiętać?

ramy do łóżek

Kupując łóżko coraz więcej osób decyduje się na klasyczne ramy – wersalki oraz sofy mogą nie zapewniać takiego komfortu jak dobrej jakości materac.

Ramy łóżek różnią się od siebie zarówno wymiarami, jak i materiałami z których zostały wykonane. Warto pamiętać, że ramy tworzone są zarówno z klasycznego drewna, jak i materiałów imitujących drewno. Każdy z konkretnych produktów może różnić się trwałością, elastycznością oraz innymi parametrami (np. grubością belek). Jakie względy brać pod uwagę wybierając konkretne ramy do łóżek?

Istotny rodzaj drewna

Z pewnością istotnym zagadnieniem jest to, ile osób będzie spało jednocześnie na łóżku. W przypadku łóżek pojedynczych ramy są nieco cieńsze i lżejsze, przez co zyskują także na eleganckim wyglądzie, nie obciążając optycznie pomieszczenia. Kiedy na łóżku spać będą dwie osoby (a czasami i małe dziecko, które lubi przyjść nad ranem do rodziców!) rama musi być znacznie solidniejsza. Aby rama była solidna wykorzystuje się takie rodzaje drewna jak mahoń czy dąb. Kiedy może być ona nieco lżejsza, gdyż będzie mniej obciążona, popularnym drewnem jest sosna.

Kolejnym ważnym parametrem będzie powierzchnia drewna. Nowoczesne łóżka odznaczają się tapicerowanymi ramami oraz zagłówkami. Takie łóżko z pewnością stanie się ozdobą każdej sypialni.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Comments Off on Kupowanie ramy łóżkowe – o czym pamiętać?