Zdrowie i Uroda

Manicure i pielęgnacyjne zabiegi na dłonie

Coraz więcej polskich salonów kosmetycznych poszerza swoją ofertę, jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne przeznaczone na dłonie i stopy. Są to części ciała, które przez wiele kobiet są często niestety zaniedbywane. Niektóre z nich przyznają, że nie mają czasu na samodzielne przeprowadzanie takich rytuałów w swoim domowym zaciszu. Na ratunek idą nam tutaj gabinety kosmetyczne.

Pielęgnacyjne zabiegi na dłonie

Skóra na dłoniach jest niezwykle delikatna i podatna na różnego rodzaju podrażnienia – w szczególności, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury, a my przypadkowo zapomniałyśmy wziąć ze sobą rękawiczek lub ulubionego krem do rąk.
W swoim sprawdzonym gabinecie piękności możemy zamówić różnego rodzaju odżywcze i regenerujące maski na dłonie. Nowością w bogatej ofercie wielu salonów są również zabiegi parafinowe. Są one przeznaczone dla pań, które mają w szczególności wrażliwą skórę, na której często pojawiają się rożnego rodzaju zaczerwienienia oraz pęknięcia.

Manicure pedicure – czyli wszystko dla kobiet

Klasyczny manicure, polegający na usunięciu skórek, wyrównaniu paznokci oraz oczyszczeniu ich płytki zamówimy prawie w każdym punkcie kosmetycznym. Z dostępnych lakierów wybieramy także kolor, który chciałybyśmy nosić przez kolejne dni.
To samo dotyczy pedicure, o którym warto pamiętać przez cały rok – nie tylko w trakcie sezonu wakacyjnego, kiedy w szczególności chętnie chodzimy w sandałach i koturnach oraz eksponujemy swoje stopy. Manicure pedicure zamówimy w zazwyczaj w atrakcyjnych stawkach cenowych.

A może tak… hybrydy?

Dla kobiet prowadzących aktywny, zabiegany tryb życia, łączący się z długim przebywaniem poza domem i częstymi podróżami najlepszym rozwiązaniem będzie manicure hybrydowy. Utrzymuje się on na paznokciach nawet przez trzy – cztery tygodnie. Paznokcie prezentują się schludnie, a lakier nie odpryskuje i zachwyca za każdym razem, kiedy na niego spojrzymy.
Fenomen takiego manicure polega na tym, że płynny produkt, wraz z wcześniej przygotowaną bazą i końcowym topem utwardzany jest pod lampą UV. Gwarantuje to równomierne rozprowadzenie lakieru po płytce, bez żadnych grudek i niedociągnięć. Niewątpliwą zaletą takiego manicure jest trwałość.

Podaruj sobie odrobinę luksusu!

Aby urozmaicić wyjście do kosmetyczki, możemy zaprosić swoją przyjaciółkę, aby wybrała się razem z nami do tego wyjątkowego miejsca. Podczas odpoczywania z maseczką na twarzy lub malowania paznokci prze kosmetyczkę możemy spędzić trochę czasu razem i powymieniać się najnowszymi plotkami!

Tekst powstał we współpracy z Instytutem Zdrowia i Urody Medica SPA