Dom i Wnętrze

Meble do małego salonu

Urządzenie salonu nie jest łatwym zadaniem. To właśnie salon jest wizytówką gospodarzy, reprezentacyjną częścią domu, do której zapraszamy przyjaciół, miejscem wypoczynku domowników i centrum rodzinnej integracji. W niedużych mieszkaniach, gdzie niewielki metraż narzuca pewne ograniczenia przestrzenne, salon staje się również substytutem sypialni. Jak sprostać wyzwaniu i ciekawie zaadaptować mały salon?

Siła koloru

Wybierając kolory ścian oraz kompletując meble i dodatki, powinniśmy w pierwsze kolejności skomponować paletę kolorystyczną, która stanie się motywem przewodnim aranżacji. W małych pomieszczeniach sprawdzą się jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Inspiracji warto szukać w stylu skandynawskim. Wnętrza zaprojektowane według wyznaczników stylu rodem z chłodnej Północy charakteryzują się lekkością, prostotą kompozycji i rozbieloną tonacją, co idealnie współgra z małymi przestrzeniami. Dobrym pomysłem na dodanie salonowi kilku metrów kwadratowych jest podkreślenie jednej ze ścian ciekawą fototapetą. Wielkoformatowe, naścienne grafiki nie przypominają swoich poprzedników z PRL-u. W sklepach znajdziesz oryginalne wzory, które dodadzą pokojowi głębi.

Meblościanki

Producenci mebli ułatwiają Ci zadanie kompletowania salonowej kolekcji. Prostym sposobem na praktyczne i stylowe zagospodarowanie przestrzeni jest wybór meblościanki! Na stronie www.gama-sklep.com.pl znajdziesz bogatą gamę różnorodnych modeli, które harmonijnie dopełnią małego salonu. Szczególną uwagę zwróć na meble z połyskującymi frontami z jasnej płyty laminowanej. Tego typu meble nie tylko wniosą do przestrzeni elegancję i smak, ale również będą trwałe, a utrzymanie ich w czystości nie będzie najmniejszym problemem.