Dom i Wnętrze

Meble kuchenne – jak urządzić niewielką kuchnię?

Małe kuchnie to prawdziwe wyzwanie dla właścicieli. Najczęściej decydują się oni na wykonanie mebli na wymiar, wcześniej wybierając konkretny zestaw w sklepie meblowym. Okazuje się jednak, że tworzenie kuchni może być znacznie bardziej pasjonujące. Wystarczy pomoc doświadczonego architekta wnętrz, który stworzy dla nas oryginalny projekt i pomoże wprowadzić go w życie!

Pierwszy krok – odpowiednie meble

Problemem niewielkich kuchni jest przestrzeń. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie warto zagrać jasnymi kolorami. Dobrym pomysłem są meble o jasnych i gładkich frontach. Takie rozwiązanie pozwoli na skuteczne odbijanie światła. Zadbajmy także o to, aby pomieszczenie było odpowiednio oświetlone: sprawdzą się niewielkie żarówki nad blatem kuchennym, kuchenką, światło sufitowe. Ciekawym rozwiązaniem może być również zastosowanie chromowanych dodatków do kuchni, np. kawiarki, która również będzie odbijała światło.

Zwyczajem jest zasłanianie okien firankami – ten nawyk sprawia, że do pomieszczenia wpada znacznie mniej światła. Rozwiązaniem może być zastosowanie rolet rzymskich, które pozwolą wieczorami na więcej prywatności, w ciągu dnia zaś będą na stałe rozsunięte. Takie rozwiązanie pozwoli też nadać kuchni nowoczesnego charakteru, a same rolety mogą być kolorystycznie dopasowane do wnętrza.

Comments Off on Meble kuchenne – jak urządzić niewielką kuchnię?