Inspiracje

Meble ogrodowe – co wybrać na kolejny sezon wiosenno-letni?

Jesień to dobry okres na to, aby uporządkować nasz ogród, taras. Z pewnością powinniśmy przyjrzeć się nieco krytycznie przede wszystkim dotychczas użytkowanym meblom ogrodowym. Po kilku sezonach bowiem mogą posiadać one uszkodzenia, początki rdzy. Warto przyjrzeć im się z bliska i ocenić, czy to już czas na kupno nowych mebli.

Meble ogrodowe znajdziemy współcześnie w wielu miejscach – przede wszystkim oferują je producenci, którzy wprost ze swoich magazynów udostępniają dane modele klientom lub też oferują sprzedaż wysyłkową. Meble ogrodowe znajdziemy również w sklepach ogrodniczych, budowlanych czy nawet supermarketach. Decydując się jednak na kupno w tych ostatnich powinniśmy zachować czujność. Zazwyczaj meble ogrodowe oferowane w takich miejscach są wystawione na widok w sklepie, są testowane przez klientów, dlatego ich stan może pozostawiać wiele do życzenia. Znacznie lepszym pomysłem jest zaufanie producentom – oferowane przez nich meble posiadają wieloletnią gwarancję, dodatkowo możemy mieć pewność, że pochodzą one wprost z magazynów. Jakie modele wybierać?

Technorattan, aluminium

Do niedawna w polskich ogrodach królowały meble wykonywane z litego drewna. Z pewnością materiał ten skutecznie opierał się zniszczeniom i zmiennym warunkom pogodowym, jednak wielokrotnie jego wygląd pozostawiał wiele do życzenia. Producenci mebli ogrodowych postawili na estetykę i nowoczesność. Najczęściej wykorzystywanymi tworzywami są technorattan oraz aluminium.
Technorattan ma za zadanie imitować pnącza rattanowe – i robi to doskonale! Włókna syntetyczne są jednak znacznie wytrzymalsze od naturalnych pnączy, a dodatkowo spójna struktura sprawia, że do wnętrza mebla nie przedostaje się brud czy wilgoć. Nowoczesne meble ogrodowe to również wykorzystanie lekkiego aluminium – jest ono zabezpieczone przed wnikaniem rdzy czy wilgoci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *