Ciekawe

Meble ogrodowe tworzone z myślą o Twoim ogrodzie

Wiele ogrodów przypomina dzieła sztuki, które meble ogrodowe pomagają tworzyć. Przecież przedmioty mają w sobie piękno, którego nie sposób pominąć, jeśli zostały wykonane z najwyższą starannością w oparciu o oryginalne wzornictwo. Nowoczesne meble ogrodowe to niejednokrotnie popis takich śmiałych projektów graniczących z działaniami wysoce artystycznymi, także z tymi prowadzonymi w duchu sztuki awangardowej. Mamy wówczas do czynienia z designerskimi meblami, które w nietuzinkowym stylu dekorują rozmaite strefy zewnętrzne. Z drugiej strony zaś meble te to bardzo często echo przeszłości i jej wdzięku z nutką retro, który upiększa każde miejsce aż do oczarowania.

Niepowtarzalny design mebli ogrodowych

Ogrody różnią się od siebie tak, jak odmienni są ich właściciele. Wiele ogrodów wygląda jak hiper nowoczesne kompozycje, których podstawę wyznaczają elementarne figury geometryczne wypełnione jednym kolorem z modną szarością na czele. Idealnym uzupełnieniem takiej koncepcji postmodernistycznej będą meble ogrodowe, które tworzone są w odniesieniu do nowocześnie pojętego artyzmu. W tej kategorii z całą pewnością wyróżnić należy aluminiowe zestawy. Przykład minimalizmu i konstruktywizmu w szarej tonacji wprost na nasz taras, patio czy do strefy wypoczynku przy basenie. Jeśli meble designerskie, to także klasyka plus materiały nowoczesności, czyli na przykład rattanowe krzesła ogrodowe z metalowymi nogami. Czysta rewelacja.

Klasyka mebli ogrodowych

Jeśli Twój ogród bardziej przypomina dawne ogrody z duszą niż awangardowe układy form i plam barwnych, to wybierz do niego meble oparte na tradycyjnym wzornictwie. Może będzie to klasyka w technorattanowym wydaniu? Meble nieco retro, nieco nowoczesne. W zależności od tego, na jaką linię się zdecydujemy. Pośród mebli tradycyjnych wciąż na uwagę zasługują też dystyngowane rzeczy z naturalnego rattanu.