Inspiracje

Meble sprzyjające pracy

Wykonywanie zawodowych obowiązków może być dużo przyjemniejsze, niż nam się wydaje. Zwłaszcza w komfortowo urządzonym biurze lub w gabinecie domowym. Jeśli organizujemy przestrzeń biurową, pomyślmy o niej nie tylko od strony praktycznej, ale także emocjonalnej. Rozważmy to, w jaki sposób wystrój i urządzenie wnętrza, wpływa na nasz nastrój. Jak sprzyja realizowaniu zadań zawodowych. To niezmiernie istotne także wtedy, gdy planujemy miejsce do pracy dla innych osób.

Proksemika w miejscu pracy

To, w jaki sposób organizujemy przestrzeń, ma wielkie znaczenie. Nie tylko dla naszej osobistej wygody, ale także dla relacji interpersonalnych. Takimi zależnościami pomiędzy warunkami przestrzennymi a sposobem kształtowania więzi międzyludzkich zajmuje się proksemika.

Udowodniono, że pewne układy i dystanse przestrzenne działają lepiej niż pozostałe na układy międzyludzkie. Odgrywają one także zasadniczą rolę, jeśli chodzi o samopoczucie jednostki, jej komfort psychiczny, poziom zadowolenia z bycia w danym miejscu, poczucie bezpieczeństwa. To wszystko należy wziąć pod uwagę, meblując gabinet osobisty a szczególnie urządzając biuro dla większej liczby osób.

Meble w biurze kreują przestrzeń i relacje

Organizując biuro, należy uwzględnić wskazówki płynące z badań proksemicznych, Ale jak stworzyć przestrzeń sprzyjającą pracy indywidualnej i grupowej? Jak wykreować miejsce, w którym współdziałanie i dobra komunikacja staną się codziennością? Z pewnością pomogą nam w tym przygotowane w oparciu o indywidualne potrzeby klienta meble biurowe Wrocław Trams. Znajdziemy tu wszystko, co potrzebne do profesjonalnego biura, w którym panuje przyjazna atmosfera. Do takiego, do którego po prostu chce się chodzić każdego dnia.

Grupa Trams proponuje atrakcyjnie zaprojektowane i i profesjonalnie wykonane meble stanowiące wyposażenie gabinetów, stanowisk biurowych oraz meble biblioteczne i hotelowe. Wykonują także meble na zamówienie (m.in. lady recepcyjne, szatniowe, nietypowe zabudowy czy boksy kasowe). Ułatwią więc takie umeblowanie biura, które maksymalnie sprzyjać będzie dobrym kontaktom pracowniczym, wpływającym pozytywnie na jakość wykonywanych obowiązków.

Trochę jak w domu

Nowoczesne biuro coraz częściej przypomina nieco domowe zacisze. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy praca wymaga skupienia, wyciszenia, otwartego umysłu, kreatywności. Dlatego też coraz więcej pracodawców decyduje się na ustawienie w spokojniejszym kącie mebli tapicerowanych, przy których można czasami efektywniej pracować niż przy biurku. Meble tego typu także znajdziemy w ofercie Grupy Trams.