Dom i Wnętrze

Meble z drewna znów na fali!

Przyglądając się katalogom z wnętrzarskimi inspiracjami, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że era zimnego, niezwykle surowego minimalizmu minęła na dobre. Coraz bardziej popularne staje się łączenie nowoczesnych, chłodnych materiałów z naturalnymi surowcami, które ocieplają kompozycję i dodają jej charakteru. Architekci coraz częściej przemycają do swoich prac meble wykonane nie z płyt drewnopochodnych, a z litego drewna. Czy warto zainwestować w wyposażenie wykonane z naturalnego surowca?

 

Drewno znowu w modzie!

Wydawać by się mogło, że nieco toporne, ciężkie meble z drewna nie współgrają z koncepcją dominującą dzisiaj w modnych wnętrzach. To tylko pozory! Nowoczesne kolekcje czołowych producentów nie mają nic wspólnego z ciężkimi, dekoracyjnymi stołami, biurkami czy szafami, jakie kiedyś gościły w naszych domach. Wręcz przeciwnie – w dobrych sklepach nie brakuje prostych, minimalistycznych mebli, które doskonale wpisują się w klimat panujący w starannie zaprojektowanych, modnych przestrzeniach. Proste, geometryczne formy połączone z naturalną, usłojoną strukturą w ciekawy sposób urozmaicają aranżację, nadając jej wyrazistego smaku. Co więcej, meble z drewna wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

 

Gdzie szukać niebanalnych mebli?

Większość sieciowych sklepów posiada w swojej ofercie meble wykonane z niskiej jakości płyt meblowych. Gdzie zatem znajdziemy ciekawe, trwałe i modne meble z drewna? Poszukiwania idealnego łóżka, szafy czy toaletki warto zacząć od przejrzenia oferty sklepów on-line. Wielu producentów prowadzi obecnie sprzedaż internetową, oferując swoje produkty w atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem sklepu internetowego posiadającego w ofercie niebanalne meble wykonane z drewna jest strona notodo.pl . W bogatym katalogu znajdziesz między innymi łóżka, szafy i szafki nocne o minimalistycznej, modnej linii. Dzięki temu, że kupujesz bezpośrednio u producenta, możesz wpływać na kształt zamówionych produktów.