Technologia

Modelowanie i renderowanie animacji

Tworzenie podstawowych animacji nie powinno stanowić dla nas problemu. W szczególności, że takich rzeczy obecnie uczy się w szkołach. Jednak tworzenie animowanych filmów i gier nie jest już taką prostą sprawą. 

Zapisujemy się na kurs Blendera

Modelowanie i renderowanie animacji jest skomplikowanym zajęciem. Aby móc wykonywać takie czynności przyda nam się znajomość programu Blender rozwijanego przez Blender Foundation. Głównym programistą Blendera jest Ton Roosendaal. Można go użytkować na takich platformach, jak Linux, Microsoft Windows, IRIX, Zeta Os, Windows Mobile i inne. Jest to program, który stawia przed nami ogromne możliwości. Trzeba jednak ukończyć odpowiedni kurs Blendera, który pozwoli nam na poznanie bardzo skomplikowanych zagadnień 

Polski kurs i tutoriale

Pan Piotr Arłukowicz to jedna z osób odpowiedzialnych za stworzenie fantastycznego kursu, który pozwoli nam na poznanie tego programu. W internecie udostępnione są za darmo tutoriale, które pozwalają nam zapoznać się z Blenderem od samych podstaw po bardziej skomplikowane zagadnienia, jak chociażby tworzenie animowanych gier komputerowych. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu na to, aby przejść przez wszystkie instruktażowe tutoriale pokazujące zawiłości tego programu. Ta nauka jednak bardzo nam się opłaci, ponieważ świat animacji w obecnych czasach jest bardzo lubiany. Im więcej poznamy skomplikowanych zagadnień związanych z Blenderem i modelowaniem animacji, tym większa szansa na otrzymanie dobrze płatnej pracy.