Dom i Wnętrze

Modern classic – meble klasyczne w nowej odsłonie

Trendy w architekturze wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Po erze chłodnych, minimalistycznych aranżacji możemy obserwować zwrot w stronę klasyki. Obecnie w modnych domach i mieszkaniach króluje styl modern classic – mistrzowskie połączenie ponadczasowych kanonów ze świeżym podejściem. Poznaj najświeższe trendy i dowiedz się, jak ciekawie wykorzystać meble klasyczne w swoich czterech ścianach!

Jak stworzyć wnętrze w stylu modern classic?

Modern classic to złoty środek między elegancją kojarzącą się z minionymi epokami a współczesną funkcjonalnością i prostotą. W starannie urządzonych wnętrzach dominują jasne, szlachetne kolory: biel, beż, szarość, delikatny błękit, róż, złoto, srebro. Wysokiej klasy materiały (welurowe obicia, mięsiste zasłony, drewniany parkiet, marmurowy blat) podkreślają ekskluzywny charakter kompozycji. Nieco blichtru dodają salonowi lustra, designerskie lampy ze szklanymi kloszami, wazony… W aranżacji nie ma miejsca na przypadek: wszystkie komponenty tworzą spójną, przemyślaną całość.

Meble klasyczne  w nowoczesnym mieszkaniu

W salonie czy sypialni w stylu modern classic próżno szukać ciężkich, drewnianych mebli i masywnych, ciemnych antyków. Meble klasyczne wykorzystywane w gustownych aranżacjach charakteryzują się lekkością i prostotą. Subtelne bryły z delikatnymi frezami, uroczymi gałkami i witrynkami nie przytłaczają wnętrza. Do ich produkcji najczęściej używa się półmatowych płyt MDF w jasnych kolorach. Jasne, gustowne meble pięknie prezentują się na ścianie pokrytej sztukaterią. W sercu aranżacji nie może zabraknąć niskiego, osadzonego na nóżkach narożnika z aksamitną tapicerką.