Inspiracje

Na co zwracać uwagę kupując beton na budowę

Beton towarowy jest to beton, który produkuje się na węzłach betoniarski, skąd później trafia na budowę w tzw. betonowozach. Jest to zupełnie inny beton od tego, który wyrabia się na miejscu, na planach budowy w betoniarkach. Samodzielne wytworzenie betonu wiąże się z ryzykiem nieuzyskania odpowiednich jego właściwości. Niestety nie można tego stwierdzić zaraz po wymieszaniu składników. To jaki beton otrzymaliśmy okaże się po latach, kiedy fundamenty czy ściany nośnie zaczną niszczeć bez większych powodów. Dlatego warto rozważyć zakup gotowego betonu towarowego, na którego jakość i wytrzymałość producent udziela gwarancji.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Kupując beton towarowy warto zwrócić uwagę renomę producenta, który może potwierdzić swoje kompetencję odpowiednimi certyfikatami. W Polsce istnieją instytucję takie jak Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego , które po przepadaniu receptur i technologii produkcyjnej nadają producentom wyróżnienie “Dobry Beton”. Dodatkowo producent sprzedający nam beton, wraz z dostawą powinien dostarczyć nam dokument WZ potwierdzający jakość sprzedawanego produktu i spełnienie norm PN-EN206, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że beton który kupujemy jest najwyższej jakości.

Beton towarowy z niewiadomego źródła

Jeżeli producent oferuje nam beton bez faktury, warto zastanowić się nad dalszą kontynuacją współpracy, gdyż proceder taki jest nielegalny i podlega odpowiedzialności karnej. Ponadto kupując beton bez faktury, pozbawieni jesteśmy gwarancji jakości produktu przez co w razie przyszłych niespodzianek zostajemy bez potrzebnych narzędzi umożliwiających wyjście z kłopotliwej sytuacji.

— POLECAMY: Producent wysokiej jakości betonu towarowego: https://betoniarniakaczmarek.pl/produkty/beton-towarowy/