Technologia

Na jaki rodzaj drukarki się zdecydować?

Urządzenie wielofunkcyjne wraz z zestawem tonerów do drukarki to świetny pomysł na prezent, gdyż większość z nas ceni sobie możliwość wydrukowania interesującego nas artykułu czy też ważnych dokumentów w zaciszu domowych, czyli bez konieczności udawania się do pobliskiego punktu ksero. Drukarka powinna być jednak dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz wymagań przyszłego użytkownika, gdyż u jednych sprawdzi się drukarka atramentowa, a u innych laserowa. Na co więc się zdecydować?

Toner do drukarki atramentowej czy może drukarka laserowa?

Podczas wybierania odpowiedniego urządzenia drukującego, należy zwrócić szczególną uwagę na technologię druku. W przypadku drukarek laserowych krąży opinia, że lepiej sprawdzają się one podczas drukowania dokumentów tekstowych, a z kolei te z atramentowym tonerem do drukarki są polecane do drukowania zdjęć oraz grafik. Czym jeszcze warto się kierować podczas zakupów oprócz tego podziału?

Dla osób poszukujących drukarki na potrzeby domowe, czyli do sporadycznego drukowania niewielkiej liczby stron godne polecenia są drukarki atramentowe. Jeśli natomiast użytkownik ma większe zapotrzebowanie, czyli przewiduje drukowanie kilkunastu stron dziennie, to warto zainwestować w drukarkę laserową, gdyż dzięki niej można liczyć na szybsze wydruki, a ponadto koszty jej eksploatacji są niższe. Z całą pewnością warto kupić drukarkę laserową, jeśli nie ma ona służyć drukowaniu zdjęć czy też kolorowych grafik. Warto rozważyć zakup modeli, które wyposażone są w system, który samodzielnie uzupełnia toner do drukarki, dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów wydruku każdej pojedynczej strony.

Przedsiębiorcy poszukujący urządzenia drukującego do swojego biura, mogą śmiało postawić na laserową technologię wydruku, dzięki czemu mogą liczyć na niezawodność oraz oszczędność, gdyż drukarki te zapewniają niższe koszty oraz są bardziej wydajne. Oprócz drukarek atramentowych czy laserowych na rynku dostępne są także drukarki żelowe. Tutaj zamiast tradycyjnego tonera do drukarki z tuszem zastosowano specjalny żel. Technologia żelowa pozwala zaoszczędzić, a ponadto gwarantuje brak rozmazanych wydruków, co ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o walory estetyczne. Koniec więc problemów z niedokładnie czy też niechlujnie wydrukowaną treścią czy grafiką na kartce papieru. Wszystko to dzięki temu, że żel nie wsiąka głęboko w papier, a dodatkowo szybki schnie. Obecnie oferta drukarek żelowych jest jeszcze dosyć ograniczona, a wręcz nawet skromna. Wpływ na taki stan rzeczy ma w dużym stopniu większy koszt początkowy zakupu tego typu urządzenia.

Tonerów do drukarki szukaj na Print24 – toner do drukarki

Comments Off on Na jaki rodzaj drukarki się zdecydować?