Ciekawe

Najlepsze laptopy 2017 roku

W latach 2010- 2017 laptopy prawie w zupełności wyparły z rynku komputerowego stacjonarne komputery używane w Polsce przez ponad 20 lat. Fakt ten stał się oczywisty na przełomie sezonu 2011/2012, gdy sprzedaż notebooków diametralnie wzrosła. Aktualnie notebooki, netbooki, ultrabooki oraz tzw. laptopy hybrydowe wiodą prym w przemyśle elektronicznym.

 

Wybór odpowiedniego sprzętu to jednak niełatwe zadanie.

Sprostanie temu zadaniu jest coraz trudniejsze m.in. ze względu na dużą liczbę parametrów oraz szeroką rozpiętość cen. Przed zakupami warto sprawdzić ranking laptopów gamingowych (https://www.bomi.pl/ranking-laptopow-dla-graczy/), przeglądnąć Internet lub gazetki reklamowe, by rozeznać się mniej więcej w sprzęcie oferowanym przez polskie sklepy.

3 najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę to:

1. Cena

W dzisiejszych czasach tańsze nie zawsze oznacza gorsze. Duża konkurencja pomiędzy sklepami elektronicznymi sprawiła, że prześcigają się one w promocjach oferowanych klientom. Za jeden z najlepszych komputerów przenośnych w cenie do 500 zł uznać można Kiano SlimNote mini 10,1 z procesorem Intel. To małe urządzenie świetnie spełnia powierzone mu zadania.

2.Pojemność baterii

Pojemność baterii odpowiada za czas jego działania w przypadku braku podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania. Im wyższa ilość mAh tym lepsza żywotność laptopa.

3. Pamieć RAM

Aspekt ten przez wiele lat był pomijany przez kupujących. Aktualnie zaleca się, by do użytku domowego wybierać laptopy o pamięci minimum 4 GB. W przypadku urządzeń biurowych lepiej sprawdzi się RAM 8 GB i wyższy.

Nie mniejszą rolę w procesie wyboru laptopa stanowi jego waga (ultrabooki należą do najlżejszych modeli) oraz rodzaj matrycy. Osoby pragnące korzystać z laptopa w warunkach dużego nasłonecznienia powinny wybrać matrycę matową. Stworzony na podstawie powyższych parametrów ranking otwiera laptop Lenovo IdeaPad 110-15ACL (w cenie do 2000 zł), swoimi parametrami musi on jednak ustępować miejsca Dell Inspiron 15 7567, którego cena często przekracza 5000 zł.