Inspiracje

Niewielka przestrzeń tarasu już nie jest problemem!

Do niedawna sądzono, że niewielkie tarasy to problem i utrapienie dla ich właścicieli. Faktycznie: małą powierzchnię znacznie trudniej było zaaranżować, dodatkowo problemem był także niewielki wybór mebli. Dzisiaj sytuacja ta diametralnie się zmieniła – wszystko za sprawą nowoczesnych projektów topowych firm meblowych oraz interesujących materiałów i dodatków, które odmienią przestrzeń tarasu.

Określ potrzeby i dopasuj meble

Kluczem do stworzenia interesującej przestrzeni na małym tarasie jest określenie naszych potrzeb oraz dopasowanie odpowiednich mebli. Wymierzenie tarasu może okazać się pomocne – zastanówmy się, czy na tarasie zamierzamy wyłącznie odpoczywać, czy też pracować. Dzięki temu znacznie łatwiej przyjdzie nam wybrać konkretne meble.

Co oferują nam producenci? Dzisiaj wybór jest naprawdę szeroki. Przede wszystkim cenione są meble technorattanowe – są jednymi z kupowanych najczęściej. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, wysoce odpornym na uszkodzenia mechaniczne, wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nawet po wielu latach użytkowania nie traci on koloru z powodu silnego promieniowania słonecznego, nie wygina się. Decydując się na meble technorattanowe wybierzmy stolik kawowy i dwa krzesła – będzie to idealny zestaw na mały taras. Jeśli zależy nam na lekkich, wytrzymałych i nowoczesnych meblach lepszym wyborem będzie komplet aluminiowy.

Dodatki na niewielkim tarasie

Zastanawiając się jak urządzić mały taras warto pomyśleć o parasolu na ruchomej platformie. Dzisiaj nowoczesne parasole to prawdziwe dzieła sztuki. Ich stelaże wykonane są z odpornej na uszkodzenia stali lub aluminium, a baldachimy skutecznie chronią przed silnymi promieniami słonecznymi. Taki parasol z pewnością doskonale uzupełni niewielki taras i zapewni nam większy komfort!