Dom i Wnętrze

Nowoczesne domy drewniane – przewaga nad klasycznymi

Istnieje wiele teorii, wedle których nowoczesne domy drewniane mają przewagę nad klasycznymi murowanymi domami. Z czego to wynika? Czy można te teorie potwierdzić, lub też kategorycznie im zaprzeczyć?

 

Czym są nowoczesne domy drewniane?

Nowoczesne domy drewniane są wykonywane na podstawie systemów szkieletowych, w oparciu o rozwiązania kanadyjskie. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, iż nowoczesne domy drewniane wizualnie mogą nie różnić się niczym od klasycznych domów murowanych. Gdzie więc jest ta różnica? Przede wszystkim chodzi o czas potrzebny na postawienie domu. W przypadku domów szkieletowych czas ten jest mniejszy, niż ma to miejsce przy klasycznych rozwiązaniach. Wynika to z faktu, iż część elementów dociera na plac budowy już przygotowana do montażu, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

 

Zalety nowoczesnych domów drewnianych

Za przewagą domów drewnianych nad klasycznymi przemawiają także inne kwestie. Warto tu wspomnieć chociażby o narażeniu na obciążenia i ruchy gruntu. Konstrukcje betonowe są zazwyczaj sztywniejsze, w efekcie czego bardziej podatne na działania sił zewnętrznych. W przypadku domów drewnianych ryzyko oddziaływania czynnika zewnętrznego jest mniejsze. Jest to, a właściwie będzie zauważalne w przypadku powstających osiedli. Wraz ze wzrastającym natężeniem ruchu, w budynkach klasycznych może dochodzić do pęknięć ścian. Wynika to z faktu, iż budynek pod wpływem obciążenia będzie pracował W przypadku nowoczesnych domów drewnianych wszelkie efekty oddziaływania będą występowały w mniejszej skali, ze względu na naturalną amortyzację drewnianych struktur.

https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ zobacz