Ciekawe

Nowoczesne meblościanki

Mogłoby się wydawać, iż meblościanki są reliktem poprzedniej epoki, kojarzące się z meblami, które trudno było dostać (jak wszystko w tamtych czasach), cechujące się dużą pojemnością, lecz ich estetyka stała na bardzo niskim poziomie. Co ciekawe – nowoczesne meblościankiwracają do łask, przerastając w swojej funkcjonalności i estetyce pierwowzór.

Nowoczesne meblościanki– co warto o nich wiedzieć?

W odróżnieniu od starych meblościanek, te nowe charakteryzują się niesamowitym designem. Jednolite wzornictwo, oparte o kolorystykę najpopularniejszych w naszym kraju drzew to już prawdziwy relikt przeszłości. Dominują kolory jasne, częstokroć połączone w sposób kontrastowy z czernią, uzyskując efekt nowoczesności. Warto tu wspomnieć także o meblościankach na wysoki połysk, które sprawdzają się doskonale w niemalże każdej przestrzeni.

Odmień salon z nowoczesną meblościanką

Sama estetyka wykończenia i dbałość o detale to tylko jeden z wyróżnikównowoczesnych meblościanek. Nie można jednak zapomnieć o ich funkcjonalności. Nowoczesne meblościankisą pojemne i dostosowane do dzisiejszych standardów użytkowych. Mowa tu chociażby o odpowiednim wyeksponowaniu miejsca na telewizor. Zwyczajowo nie stanowi problemu zamontowanie telewizora o przekątnej 55” cali (to taki minimalny wręcz standard).

Producenci mebli idą z duchem czasu, dlatego też uwzględniają odpowiednią przestrzeń na takie elementy jak dekoder czy też konsola do gry. Aby jednak całość wyglądała jak najbardziej atrakcyjnie, wykonuje się różnego rodzaju elementy, pozwalające zakryć okablowanie.