Ciekawe

Nowoczesne smartwatche – co warto o nich wiedzieć?

Na rynku jest bardzo wielu godnych polecenia producentów inteligentnych zegarków, dlatego też mało obeznane w temacie osoby, mogą mieć duży problem, aby wybrać odpowiedni model. Dzięki naszym poradom i cennym wskazówkom zdecydowanie łatwiej będzie Państwu wybrać solidne i niezawodne smartwatche, które nie zawiodą was w najmniej spodziewanym momencie.

Porządna bateria

W pierwszej kolejności warto rozglądać się za smartwatchami z bardzo wytrzymałą baterią. Pamiętać należy o tym, że energooszczędność baterii zależy nie tylko od jej pojemności. Pod uwagę należy wziąć również typ oraz rozdzielczość ekranu, zastosowane moduły łączności i liczbę aktywnych funkcji.

Z praktycznego punktu widzenia, im większy akumulator, tym oczywiście lepiej. Godne polecenia są modele, które mają powyżej 200mAh. Przy mniejszych wartościach należy liczyć się z tym, że zegarek trzeba będzie często ładować.

Profesjonalne smartwatche do biegania

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście sportowe smartwatche, które powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Godne polecenia są modele z certyfikatem IP66, które charakteryzują się doskonałą odpornością na zachlapanie.

W inteligentnych zegarkach do biegania liczy się przede wszystkim ich funkcjonalność. Godny uwagi jest smartwatch z pulsometrem, dzięki któremu będzie można na bieżąco śledzić tętno. Podczas codziennego treningu mogą przydać się również takie funkcje jak np.: licznik kroków, licznik spalonych kalorii albo licznik pokonanego dystansu.

Jaki zegarek dla dziecka?

Inteligentne zegarki mogą okazać się wspaniałym pomysłem na prezent dla dziecka, dlatego też producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej specjalne modele dla najmłodszych klientów. Rodzice w pierwszej kolejności powinni postawić na nowoczesne smartwatche z GPS. Dzięki lokalizatorom GPS, będzie można błyskawicznie sprawdzić miejsce pobytu swojego dziecka.

Na rynku dostępne są również zaawansowane smartwatche z funkcją SOS. Dzięki niej małe dzieci mogą błyskawicznie zawiadomić swoich rodziców o niebezpieczeństwie. Warto postawić na zegarki o pojemnej baterii (najlepiej ponad 400 mAh), które nie rozładują się nagle w najmniej spodziewanym momencie.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl