Inspiracje

Nowoczesny taras – jakie meble wybrać?

Producenci wyposażenia ogrodów oferują meble ogrodowe wykonane z przeróżnych materiałów – drewna, żeliwa, aluminium, rattanu, technorattanu czy plastiku. Każdy materiał determinuje pewien styl, który wiąże się ze specyfiką materiału – meble drewniane są idealne do ogrodów rustykalnych, żeliwne harmonijnie komponują się z nieco staromodnymi aranżacjami, a rattan wnosi do przestrzeni nutkę kolonialnego luzu. Jakie meble ogrodowe najlepiej współgrają z nowoczesnymi ogrodami i tarasami?

Subtelny minimalizm

Najświeższe trendy, zarówno w aranżacji wnętrz, jak i ogrodów i tarasów, zdominowane są przez minimalizm. Architekci i projektanci mebli stanowczo mówią „NIE” bogatej ornamentyce, krzykliwym kolorom i wyszukanym kształtom. Ich miejsce na wzorniczym piedestale zajmują oszczędność formy, prostota i geometria. Zasada „im mniej, tym lepiej” doskonale sprawdza się w ogrodach otaczających domy wzniesione według współczesnej myśli architektonicznej. Liczne przeszklenia, wertykalne roślinne kompozycje i jasne barwy idealnie komponują się z meblami ogrodowymi wykonanymi z technorattanu. Obecnie wybór wyposażenia outdoorowego z syntetycznej wersji rattanu jest ogromny.

Szeroki wachlarz dostępnych modeli pozwala na wykreowanie przestrzeni idealnie odpowiadającej Twoim potrzebom – finezyjna huśtawka w kształcie kokonu uzupełni prywatny kącik wieczornego relaksu, sofy modułowe uświetnią sobotnie spotkanie z przyjaciółmi przy kawie, a zestawy mebli na taras składające się ze stołu i krzeseł lub foteli będą uniwersalnym wyposażeniem na każdą okazję. Nowoczesny urok zaklęty w subtelnej formie mebli z technorattanu został doceniony nie tylko przez właścicieli ogrodów, ale również przez biznesmenów, dzięki czemu w większości luksusowych hoteli i eleganckich restauracji możesz wygodnie wypoczywać właśnie na fotelach i leżakach wykonanych z tego niezastąpionego tworzywa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *