Dom i Wnętrze

O czym należy pamiętać podczas wyboru obrusu?

Wybór obrusu jest jednym z najważniejszych elementów dekoracji naszego stołu w jadalni. Aby ten mógł wyglądać dobrze konieczny jest dobór materiału najwyższej jakości, który nie będzie się brudził i będzie odporny na zabrudzenia.

O czym należy pamiętać podczas wyboru obrusu?

  1. Obrus idealny to taki, który jest dopasowany do wielkości i kształtu naszego stołu

Dlatego dobierajmy obrus okrągły do stołu owalnego i kwadratowy do kwadratowego. Wówczas ten wygląda zwykle najlepiej.

Podczas eleganckich kolacji warto dobierać taki obrus, który przykryje nam całą powierzchnię blatu. Wówczas będzie on wyglądał bardzo elegancko i wytwornie. Zwykle takich dużych rozmiarów jest obrus wigilijny, który ma za zadanie sprawić, by w święta nasz stół wyglądał wyjątkowo pięknie.

  1. Obrus plamoodporny, czyli taki, który nie będzie brudził się tak często jak inny

Niektóre z obrusów są pokryte specjalną powłoką teflonową, dzięki której bród nie przywiera tak mocno do powierzchni materiału. Dzięki temu plamę można szybko zetrzeć za pomocą wilgotnej ściereczki.

Obrus plamoodporny ma wiele zalet. Przede wszystkim może być znacznie dłużej stosowany niż innego rodzaju materiał.

  1. Obrus dwustronny, czyli jeden produkt na wiele okazji

Obrusy dwustronne to bardzo ciekawa forma dekorowania stołu. W ten sposób po pierwsze możemy odwrócić materiał w razie jego zabrudzenia. Po drugie możemy przełożyć go na drugą stronę, gdy obecny wzór nam się już znudzi. Obrusy dwustronne to bardzo praktyczne rozwiązanie które przydaje się wszędzie tam, gdzie nie chcemy gromadzić zbyt wielu materiałów.

  1. Wysoka jakość materiału

To nie tylko znacznie dłuższa wytrzymałość obrusu, ale również ładny wygląd stołu. Lepszy jakościowo materiał po pierwsze się nie gniecie, po drugie ładnie się układa. Oczywiście nie różni się też zbyt mocno podczas prania, nawet jeśli poddajemy go wysokim temperaturom, kiedy konieczne jest wywabienie plam.

  1. Dobrany do okazji

Jeśli chcemy, żeby nasz stół prezentował się naprawdę pięknie dobierzmy jego kolorystykę oraz wzory do okazji. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia bardzo ładnie będzie wyglądał obrus wigilijny w piękne wzory choinek, reniferów lub gwiazd. Zastąpi tym samym nawet najdroższe dekoracje. W tonie świątecznym z pewnością będą także obrusy koloru białego, złotego, srebrnego, czerwonego oraz zielonego.

Na letnie pikniki i śniadania na tarasie przydają się obrusy w kratę oraz w drobne kwiatki. Sprawią, że stół nabierze lekkości i zwróci się ku naturze.

Pięknie wyglądający stół to domena dobrej gospodyni domu. Jeśli dobierzemy materiał dobrej jakości, w ciekawej intonacji kolorystycznej jadalnia nabierze nowego wyrazu, a goście na długo zapamiętają Twoją kolację. Prawdopodobnie będą chcieli wracać do nas jeszcze chętniej i częściej.

 

https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/