Inspiracje

Obrazy przedstawiające góry – nie tylko dla miłośników górskich wędrówek

Czy można w kilka minut odmienić wystrój salonu czy sypialni, nie wydając przy tym majątku? Okazuje się, że jest na to sposób i to bardzo prosty. Wystarczy w pomieszczeniu umieścić ciekawy obraz przedstawiający górski krajobraz. Góry w końcu zawsze prezentują się dobrze.

Obraz – do jakiego wnętrza?

Czy obraz to propozycja odpowiednia do każdego wnętrza? Jak najbardziej – obrazy są uniwersalnym i ponadczasowym motywem zdobniczym. Wiele z nich przedstawia górskie krajobrazy. Te z Tatrami spodobają się miłośnikom polskich gór, a obrazy z Himalajami czy Andami to raczej rozwiązanie dla fanów dalekich podróży.

Górskie obrazy również do wnętrz skandynawskich

Styl skandynawski charakteryzuje się jasnymi, stonowanymi kolorami i minimalizmem. W tym przypadku stawia się na prostotę i naturalne materiały, w szczególności drewno – naturalne i bielone. Taką aranżację można ozdobić obrazami. Dzięki górom przykrytym białym śniegiem, do pomieszczenia zostanie wprowadzony przyjemny nastrój. Taki obraz doskonale sprawdzi się przede wszystkim zimą. Zamiast tego można postawić również na obrazy czarno-białe, które dobrze prezentują się niezależnie od pory roku i są bardzo eleganckie.

Obrazy w stylu minimalistycznym

Coraz większą popularnością cieszą się aranżacje nowoczesne i minimalistyczne. W tym przypadku należy kierować się zasadą – mniej znaczy więcej. W takich wnętrzach pojawiają się efektowne meble, ale w ilości ograniczonej do minimum. Wystrój jest raczej surowy. Jednak i w takich aranżacjach świetnym dodatkiem mogą okazać się obrazy np. przedstawiające góry w formie rozległego pejzażu. Ciekawą propozycją są także obrazy przedstawiające szkice.

Obrazy idealne do dużych wnętrz

W dużych pomieszczeniach dobrym pomysłem może być umieszczenie tryptyku, a więc trzech obrazów. Trzy obrazy przedstawiające góry muszą jednak tworzyć wspólną kompozycję. Dzięki tryptykowi można zrezygnować już z innych akcentów dekoracyjnych w pokoju. Obraz warto powiesić w reprezentacyjnym miejscu. Tryptyki sprzedawane są najczęściej już jako gotowe zestawienia, ale równie dobrze można zdecydować się na własną kompozycję.

Dzięki efektownym górskim obrazom można odmienić swoją sypialnię czy salon nie do poznania. W tym przypadku nie ma znaczenia czy będą one przedstawiać góry wiosną czy jesienią, zawsze bowiem prezentują się tak samo efektownie. Warto przy tym jak zawsze kierować się własnym gustem i indywidualnymi upodobaniami. Ciekawy wybór daje sklep z fototawydrukami Foteks – obraz można wydrukować korzystając z bazy 35 mln zdjęć lub z własnej fotografii.