Ciekawe

Oddaj tyle ile weźmiesz i to już od 18 lat!

Większość instytucji pożyczkowych nie udziela pożyczek osobom w wieku 18 lat. Minimalny pułap wieku z reguły jest ustalany na poziomie wynoszącym w granicach 20 – 24 lat.

Taka praktyka firm pożyczkowych jest uzasadniona dążeniem do obniżenia ryzyka finansowego transakcji zawieranych z klientami. Ukończenie 18 lat zapewnia jedynie pełną zdolność do czynności prawnych, podczas gdy instytucje pożyczkowe wymagają także posiadania stałych dochodów. Niewiele osób w tym wieku posiada stałe wynagrodzenie za pracę. Głównym powodem, dla którego instytucje pożyczkowe nie udzielają pożyczek osiemnastolatkom jest zatem niska zdolność kredytowa.

Kto oferuje pożyczki dla 18 – latków?

Niewiele instytucji pożyczkowych oferuje swoje produkty finansowe osobom w wieku poniżej 20. roku życia. Niemniej od każdej zasady są wyjątki. Sprawdź, które parabanki oferują pożyczki klientom od 18. roku życia na http://bezpiecznechwilowki.pl/chwilowki-od-18-lat/. Znajdziesz tam zarówno oferty pożyczek krótkoterminowych, jak i pożyczek ratalnych. Niektóre parabanki oferują także pożyczkę refinansującą pomocną w spłacie zadłużenia.

Równe traktowanie klientów

Osoby pełnoletnie poniżej 18. roku życia mogą korzystać z takich samych przywilejów co starsi klienci parabanków, w tym między innymi z pożyczki udzielanej całkowicie za darmo. Więcej informacji o pożyczce za 0 zł dla najmłodszych klientów instytucji pożyczkowej znajdziesz w artykule istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/CVD/oddajesz-tyle-ile-pozyczyles-sa-takie-pozyczki-w-boleslawcu. Rzecz jasna oferty tego typu nie są ograniczone do poszczególnych miast – darmowe chwilówki są udzielane najczęściej online. Zasięg świadczenia tego typu usług jest dzięki temu ogólnopolski.

Wiek nie jest jedynym kryterium

Instytucje pożyczkowe wyznaczają jasne kryteria, które musi spełnić wnioskodawca, aby mógł uzyskać pożyczkę. Są one bardzo podobne i obejmują:

  • kryterium wieku

  • kryterium stałego źródła dochodów

  • kryterium obywatelstwa polskiego

  • kryterium posiadania stałego miejsca zamieszkania

  • kryterium posiadania pełnej zdolności do czynności prawnej

Osoba, która ukończyła 18 lat posiada pełną zdolność do czynności prawnej. Nie wyklucza to także spełniania innych kryteriów, w tym także stałego źródła dochodów. Tym torem poszły niektóre parabanki oferując najmłodszym klientom pożyczki na takich samych zasadach, jak osobom posiadającym dłuższy staż pracy i bogatszą historię kredytową.

Pożyczka za 0 zł dla 18 – latka

Pożyczka za 0 zł jest produktem finansowym, z którego można skorzystać tylko raz. Z prawnego punktu widzenia jest to pożyczka udzielana na promocyjnych warunkach. Warunkiem utrzymania kosztów pożyczki na poziomie 0 zł jest spłacenie pożyczki w terminie podanym w umowie. Brak spłaty pożyczki w terminie, jak również skorzystanie z możliwości przedłużenia terminu spłaty powoduje anulowanie warunków promocyjnych. W konsekwencji 18 – latek będzie musiał zapłacić prowizję oraz odsetki za opóźnienie bądź opłatę za przedłużenie okresu spłaty. Pożyczki za 0 zł ma charakter pożyczki krótkoterminowej. Pożyczki ratalne nie są dostępne na takich warunkach, bo byłoby to zdecydowanie niekorzystne dla pożyczkodawcy.