Turystyka

Odpoczynek z dala od miasta – może w górach?

W Polsce posiadamy wiele interesujących pasm górskich, które są zróżnicowane pod względem trudności i wybitności. Szukając idealnego miejsca na weekendowy wypoczynek czy dłuższy urlop warto wziąć pod uwagę to, że góry zapewnią nam wszystko, co podczas urlopu niezbędne: ciszę, spokój i możliwość obcowania z naturą!

Zakopane czy Bukowina?

Zazwyczaj Polacy myśląc o górach od razu przywołują w głowie obraz Tatr. Bez wątpienia to najwyższe pasmo górskie w Polsce z pewnością stanowi atrakcyjny zakątek dla osób poszukujących atrakcyjnych widoków. Już z odległości ok. 50 km od Zakopanego widać na horyzoncie majestatyczne wierzchołki polskich i słowackich szczytów. Turyści ciągną właśnie zazwyczaj do Zakopanego – z pewnością miasto to ma do zaoferowania wiele atrakcji i możliwości spędzania czasu w restauracjach, karczmach. Jeśli jednak nie przepadamy za tłokiem oraz hałasem powinniśmy wybrać nieco mniejszą miejscowość, z dala od głównych szlaków. Taką z pewnością jest Bukowina Tatrzańska.
W Bukowinie znajdziemy to, co w górach najpiękniejsze: wspaniały klimat, regionalne przysmaki oraz góralską atmosferę. Bogata baza noclegowa sprawia, że każdy z nas znajdzie tu idealne miejsce dla siebie.

Szukasz noclegu w Bukowinie? Sprawdź naszą ofertę – bukowina noclegi z wyżywieniem.