Dom i Wnętrze

Oryginalna kuchnia – jak ją urządzić?

rzekonania, że kuchnie należy utrzymywać w jasnych kolorach. Współcześnie architekci wnętrz proponują niezwykle szerokie spektrum kolorów wykorzystywanych w kuchniach. Ważne jest jednak to, aby w pomieszczeniu tym czuć się po prostu dobrze. Poza kolorem ścian i dodatkowych kafli musimy pamiętać o wykorzystywaniu materiałów odpornych na zabrudzenia czy działanie wilgoci. W okolicach kuchenki czy blatu kuchennego warto wykorzystywać klasyczne kafle do pokrycia ściany – bardzo łatwo będzie nam je zmywać.

Eleganckie dodatki

Poza klasycznym wyposażeniem kuchni – lodówką, zlewem, blatem kuchennym, szafkami czy kuchenką gazową – ważne jest także zadbanie o to, aby przestrzeń tą zdobiły ciekawe dodatki. Najlepiej będzie, jeśli przy okazji będą one również funkcjonalne! Do najciekawszych z pewnością możemy zaliczyć zegary ścienne – obecnie najmodniejsze są te wycinane laserowo z grubych płyt drewnianych. Dzięki dokładnemu cięciu mogą one przybierać najróżniejsze kształty. Topowe firmy oferują zegary w kształcie zwierząt, znanych postaci z filmów i bajek, architektury.

Innym ciekawym rozwiązaniem są tablice kredowe lub magnesowe – taki gadżet sprawdzi się w kuchni, gdzie często zostawiamy wiadomości przyczepione do lodówki. Dzięki takiej tablicy nie umknie nam żadna ważna wiadomość od bliskich. Dodatkowo są one oferowane w ciekawych kształtach.
Więcej o ciekawych dodatkach przeczytasz na kreatywnywarsztat.pl.