Inspiracje

Panele Quick Step – dąb naturalny nocny  

Panele Quick Step – dąb naturalny nocny są wykończeniem podłogi, które jest nie tylko piękne, ale również wygodne. Quick Step tworzy panele będące bardzo realistyczne – wiele osób, które co dopiero postawiły krok na ich powierzchni zastanawia się czy to aby na pewno panele czy jednak deski drewniane. Dlatego ludzie, którzy chcą kupić deski drewniane, a boją się odpowiedzialności ich utrzymywania często wybierają panele Quick Step – dąb naturalny nocny.

 

Panele Quick Step vs deski drewniane?

Panele Quick Step są bardzo często lepszą alternatywą od desek drewnianych. Dzieje się to poprzez poprawę jakościowych parametrów paneli względem desek. Niestety naturalne drewno ma to do siebie, że mimo wszystko, że jest piękne posiada wiele wad. Przede wszystkim potrafi chłonąć wodę jak gąbka. Niestety ten fakt bywa w czasie niezwykle problematyczny. Deska drewniana nasiąka wodą, a następnie niszczy się od wewnątrz. I jeżeli nie widać tego od razu to po zalaniu z pewnością właściciel dowie się o tym za jakiś czas. Panele Quick Step dąb naturalny nocny pokryte są specjalnymi powłokami, które nie dopuszczają wody do swojego wnętrza. Dodatkowo są bardzo szczelnie zamontowane przez co cząsteczki wody nie mają prawa wniknąć przez szczeliny pod powierzchnie paneli.

Innym przykładem jest ogrzewanie podłogowe – bowiem w przypadku desek drewnianych często jest to po prostu niemożliwe. Podwyższona temperatura niszczy drewno, które jest niezwykle drogie – dlatego praktycznie nikt kto posiada deski drewniane nie decyduje się na ogrzewanie podłogowe. W przypadku paneli Quick Step został specjalnie obniżony opór cieplny, a same panele są dostosowane do podwyższonej temperatury. Dzięki temu ciepło bardzo sprawnie przechodzi od ogrzewania przez wnętrze paneli, aż do stóp człowieka gwarantując satysfakcjonujące efekty.

Montaż i cena – montaż desek drewnianych jest jednym z najtrudniejszych montaży podłóg jaki jest dostępny na rynku. Bowiem muszą one być przyklejane na niezwykle mocnym kleju – każdy minimalny błąd czy niedopatrzenie może być tutaj tragiczne w skutkach. Musi być do tego przeznaczony profesjonalista, który dodatkowo weźmie dodatkowe pieniądze za usługę. Dodatkowo niestety oryginalne deski drewniane są niezwykle drogie – a to cena, na którą nie każdy jest sobie w stanie pozwolić.

 

Podsumowanie 

Dobra podłoga powinna być nie tylko piękna, ale również funkcjonalna. Nie sposób jest uniknąć wypadków czy zawilgoceń, które w czasie prędzej czy później pojawią się na powierzchni podłóg. Z pewnością panele Quick Step są bardziej funkcjonalne niż drewniane deski – jednak ostateczna decyzja zawsze należy do klienta i jego indywidualnych preferencji.