Dom i Wnętrze

Pergola – idealne zadaszenie do naszego ogrodu

Podczas planowania aranżacji ogrodu warto zastanowić się nie tylko nad pięknymi meblami ogrodowymi, ale też dodatkami, które znacząco podniosą poziom naszego komfortu w czasie lata. Coraz więcej osób rezygnuje z klasycznych parasoli ogrodowych na rzecz nowoczesnego zadaszenia w formie pergoli. Czy pergola spełni nasze oczekiwania względem idealnego wypoczynku? Co proponują topowi producenci?

Nowoczesne pergole na wyciągnięcie ręki

Nowoczesne pergole to prawdziwa rewolucja dla osób pragnących spędzać lato w ogrodzie czy na tarasie. Piękna konstrukcja zaprojektowana została z dbałością o najmniejsze detale. Zadaniem pergoli jest nie tylko osłanianie nas przed słońcem, ale również ochrona przed niespodziewanym deszczem, podniesienie estetyki otoczenia. Decydując się na pergolę możemy być pewni, że gwarantujemy sobie i naszym bliskim najwyższy poziom ochrony przed promieniowaniem UV. Pergola pozwoli też skutecznie chronić meble ogrodowe.

Jak wznoszone są pergole?

Konstrukcja pergoli opiera się na aluminiowych, antykorozyjnych elementach aluminiowych. Warto wspomnieć, że dzięki niewielkiej ilości podpór możliwe jest zadaszenie sporego obszaru. Aluminiowe elementy składa się w prosty sposób, a sama konstrukcja jest stabilna i opiera się silnym podmuchom wiatru. Na dachu pergoli umieszczony jest dach. W zależności od modeli może być on wykonany z profili aluminiowych lub też poliestrowej tkaniny technicznej. Bez względu na model dachy nie nagrzewają się i zapewniają przyjemny, chłodny cień. Pergola zadaszenie umożliwia samodzielne decydowanie o tym, jak wiele światła ma wpadać pod nią – to wygodne rozwiązanie!

Nowoczesne pergole to interesująca alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych. Dają one zdecydowanie więcej cienia i pozwolą na korzystanie z miejsca wypoczynkowego bez względu na pogodę.