Dom i Wnętrze

Piękny ogród śródziemnomorski – meble technorattanowe

Klasyczne ogrody zastępuje ogród śródziemnomorski – meble i odpowiednie dodatki pozwolą nam poczuć się jak w sercu pięknej Prowansji! Nie trzeba wiele, aby zwykły przydomowy ogród zmienić nie do poznania. Producenci mebli i sprzętu outdoorowego zaskoczą nas nie tylko ciekawymi projektami, ale i doskonałą jakością wykonania. Warto zainspirować się ich propozycjami!

Ogród śródziemnomorski – meble dopasowane do stylu i potrzeb

Czym kojarzy nam się ogród śródziemnomorski? Meble, rośliny, poduszki, odpowiednie zadaszenie – to podstawy. Chcąc stworzyć taki zakątek w ogrodzie przede wszystkim pomyślmy o meblach: powinny być one zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, wilgocią, rdzą. Jednymi z najchętniej kupowanych są meble technorattanowe – dzisiaj są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej co sprawia, że bez trudu zaaranżujemy ogród swoich marzeń. Stelaże mebli technorattanowych wykonane są z lekkiego aluminium zabezpieczonego przed wilgocią czy rdzą. Zewnętrzna plecionka posiada nieporowatą strukturę, przez co jest ona wysoce odporna na wnikanie brudu czy wilgoci. Czyszczenie takiej powierzchni nie zajmie wiele czasu.

Chcąc jak najdłużej zachować piękny wygląd naszych mebli ogrodowych warto zaopatrzyć się w pokrowce ogrodowe. Ich regularne stosowanie w okresie jesieni i zimy pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności mebla.

Nowoczesny ogród śródziemnomorski – meble i dodatki

Pamiętajmy, że tworząc ogród śródziemnomorski meble są tylko jednym z elementów. Chcąc stworzyć wyjątkową atmosferę dookoła posadźmy zioła: szałwię, bazylię, miętę, oregano. Świetnym pomysłem będzie też zasadzenie blisko miejsca wypoczynkowego kilku sadzonek lawendy. Roślina ta wygląda wspaniale w okresie kwitnienia, roztacza piękny zapach i pozwala na odstraszanie komarów!