Piękny uśmiech
Jednym z najpiękniejszych atrybutów urody jest piękny, biały uśmiech. Jak o każdy aspekt wyglądu, należy o niego odpowiednio dbać, aby naprawdę był naszą ozdobą. Co możemy zrobić, żeby był atrakcyjnym dopełnieniem naszego wizerunku?
Higiena
Podstawą pięknego uśmiechu jest oczywiście odpowiednia higiena. Może wydawać się to oczywiste, jednak w praktyce i pędzie codziennego życia zdarza nam się pamiętać o jej niektórych aspektach. Niewiele osób wymienia szczoteczki do zębów tak często jak trzeba to robić. Również nie każdy nitkuje zęby nicią dentystyczną po każdym ich umyciu. Warto jednak wyrobić sobie taki nawyk.
Mycie zębów to natomiast absolutna podstawa, o której każdy raczej pamięta. Czy jednak zawsze, każde umycie zębów trwa przynajmniej trzy minuty? Rano, przed wyjściem często wykonujemy tę czynność w dużym pośpiechu i przez to robimy to za krótko lub niedokładnie. Pamiętajmy również, że szczoteczki do zębów i pasty z fluorem nie można zastępować gumą do żucia – może ona jedynie służyć do odświeżenia oddechu wtedy, kiedy nie jesteśmy w stanie umyć zębów.
Stomatolog
Piękny uśmiech może zapewnić nam również regularne bywanie u stomatologa. Wizyty u tego lekarza często kojarzą nam się źle, nieprzyjemnie i wolimy ich unikać. Jednak takie skojarzenia powstają właśnie z powodu omijania gabinetu stomatologicznego szerokim łukiem. Kiedy stawiamy się u dentysty dopiero z silnym bólem zęba, nic dziwnego, że wizyta jest długa, bolesna, a leczenie kosztowne.
Oszczędzić sobie bólu, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie i urodę możemy regularnie pojawiając się u dentysty na kontroli. Przynajmniej raz na pół roku powinniśmy usiąść na fotelu stomatologicznym w celu sprawdzenia stanu uzębienia. Może się okazać, że mamy jakieś drobne, jeszcze bezbolesne ubytki, które łatwo, tanio i stosunkowo przyjemnie możemy usunąć przy okazji kontroli. Nie warto zatem czekać na ból – dentysta powinien być przez nas odwiedzany przynajmniej raz na sześć miesięcy.
Wybielanie
Być może nie jesteśmy zadowoleni z koloru naszego uzębienia. Nie musi być to kwestia higieny – są osoby, które myją zęby cztery razy dziennie, a i tak ich uśmiech jest lekko żółty czy kremowy. Wynikać to może z różnych czynników. Na kolor uzębienia wpływa palenie papierosów, picie kawy, herbaty czy czerwonego wina. Nie bez znaczenia jest również nasz naturalny kolor płytki – u niektórych jest on lekko kremowy, a nie śnieżnobiały.
Jeżeli marzymy o hollywoodzkim uśmiechu, możemy zainwestować w profesjonalne wybielanie zębów. Porozmawiajmy o nim ze swoim stomatologiem.