Dom i Wnętrze

Pielęgnacja i ochrona domowych mebli

meble Helvetia

Meble, jak każdy przedmiot w domu, wymagają odpowiedniej ochrony oraz pielęgnacji. To, jak są wykorzystywane oraz w jakich warunkach przebywają wpływa nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Meble wypoczynkowe, takie jak kanapy, szezlongi czy sofy mogą być narażone na nadmierną wilgoć w powietrzu, zabrudzenia, ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Jak to możliwe?

Tapicerka – wrażliwsza niż sądzisz

Większość tapicerek zestawów wypoczynkowych wykonana jest z materiałów i tkanin. Tworzywa te chłoną wilgoć w określonym stopniu, kiedy jednak w pomieszczeniu obecna jest nadmierna jej ilość, meble mogą zacząć pleśnieć od środka. Oznaką tego problemu jest unoszący się w powietrzu stęchły zapach. Innym problemem są zabrudzenia, które mogą zbierać się latami. Brudne meble najczęściej ciemnieją, a na obiciach skórzanych widać czarne ślady zbierające się w konkretnych miejscach.

Powszechną wadą wszelkich materiałów obiciowych jest ich wycieranie. Niestety, proces ten będzie miał miejsce bez względu na rodzaj wykorzystanej tkaniny – różnić się będzie wyłącznie czas powstawania przetarć. Producenci starają się skutecznie wyeliminować ten problem, jednak w grę wchodzi wykorzystywanie materiałów, które znacząco podniosą cenę produktu.

Jakie marki oferują doskonałej jakości pokrycia mebli? Z pewnością ciekawą opcją są meble Helvetia, odznaczające się zarówno oryginalnym designem oraz wysoką odpornością na uszkodzenia.

Ochrona mebli przed zwierzętami

Właściciele psów i kotów pozostających większy czas w domu wiedzą, jak uciążliwe może być chronienie mebli przed działaniem ukochanych pupili. O ile w przypadku psów problemem jest najczęściej zalegająca na powierzchni materiału sierść, o tyle w przypadku kotów często dochodzi do ostrzenia pazurków na krawędzi foteli czy kanap. Takie zachowanie prowadzi początkowo do mechacenia oraz wyciągania nitek z tkaniny, a po dłuższym czasie grozi całkowitym przerwaniem tapicerki i koniecznością naprawy mebla. Koty lubią również znaczyć teren, a ofiarą tego zwyczaju zazwyczaj padają właśnie meble.

W sklepach zoologicznych dostępne są liczne środki chemiczne, które odstraszają zwierzęta od bliższego kontaktu z tapicerką nowej kanapy czy fotela. Środki te najczęściej są niewyczuwalne dla człowieka, dla kota jednak ich zapach jest niezwykle intensywny. Podobne środki stosuje się w celu uspokojenia zwierząt, aby nie oznaczały terenu.

https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/