Technologia

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez internet

W zakładach racy oraz w dużych korporacjach coraz więcej mówi się o konieczność podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych. Niestety – od tego procesu nierzadko zależy nie tylko nasz awans, ale przede wszystkim utrzymanie stanowiska pracy. Na szczęście w Polsce mamy wiele możliwości korzystania z dodatkowych szkoleń. Wielu pracodawców – najczęściej właśnie w korporacjach – daje swoim pracownikom możliwość korzystania z wewnętrznych szkoleń, które też czasami są obowiązkowe. Co jednak z osobami zatrudnionymi w mniejszych firmach, jak również pracujących jako freelancerzy?

Do niedawna jedyną opcją była możliwość korzystania z placówek kształcenia ustawicznego – są to miejsca, w których uczestnicząc w specjalistycznych kursach można zdobyć dodatkowe wykształcenie czy konkretne umiejętności, najczęściej techniczne.
Od niedawna ciekawą alternatywą jest możliwość korzystania z platform internetowych – to całkowicie nowoczesne rozwiązanie, odpowiednie również dla osób, które ze względu na niewielką ilość wolnego czasu nie mogą pozwolić sobie na luksus dojeżdżania do placówek kształcenia w godzinach popołudniowych.

Jak działają platformy internetowe?

Platformy e-learningowe to nowoczesna przestrzeń przeznaczona dla osób związanych konkretnymi zajęciami, najczęściej są to graficy komputerowi, początkujący programiści. Na platformach znajdziemy wiele interesujących materiałów szkoleniowych związanych z daną dziedziną i obsługą konkretnych programów komputerowych.
Aby móc skorzystać z platformy takiej jak CGWisdom konieczne jest zarejestrowanie się jako użytkownik – dopiero po zweryfikowaniu możemy rozpocząć dodawania interesujących nas materiałów video do wirtualnego koszyka zakupów. W momencie zaksięgowania naszej wpłaty materiały są automatycznie dodawane do naszego profilu. Możemy z nich korzystać bez limitu czasowego, bez wychodzenia z domu – nie jest nawet konieczna sieć, gdyż zakupione materiały możemy ściągnąć na prywatny komputer.

Comments Off on Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez internet