Dom i Wnętrze

Pościel dla wymagających!

pościel

Wraz ze wzrostem świadomości o tym, co wpływa na nasz sen dbamy nie tylko o kupno wysokiej klasy łóżek czy materacy, ale również pościeli. Na szczęście wybór mamy znacznie szerszy niż jeszcze 10-15 lat temu: wszystko za sprawą topowych producentów, oferujących pościele w różnych rozmiarach, wykonane z najlepszych materiałów.

Pościel dla dorosłych…

Szukając pościeli do naszej sypialni najczęściej zwracamy uwagę tylko na rozmiar oraz deseń. To błąd. Przede wszystkim powinien nas interesować skład tkaniny. Im bardziej naturalny: tym lepiej. Włókna takie jak bawełna są niezwykle trwałe: odporne na uszkodzenia, ścieranie, rozdzieranie. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że bawełna umożliwia pranie pościeli w wysokiej temperaturze bez obawy, że straci ona swój kolor.

… i dla dziecka!

Pościel dziecięca powinna odznaczać się przede wszystkim zastosowaniem naturalnych włókien. Wszystko po to, aby skóra mogła swobodnie oddychać i aby podczas snu dziecku nie było ani za gorąco, ani za zimno. Dodatkowo wzory oferowane dzieciom często posiadają bajkowe nadruki. Nowoczesna technologia nanoszenia wzoru sprawia, że nawet po wielu praniach pościel wygląda jak nowa!

Czytaj więcej na modnaposciel.pl.