Zdrowie i Uroda

Profesjonalny masaż leczniczy

W prasie czy też w sieci można znaleźć wiele ogłoszeń osób niewykwalifikowanych, które oferują po bardzo niskich cenach wykonywanie masaży, nazywanych przez siebie leczniczymi. By jednakże masaż mógł naprawdę być uznany za formę rehabilitacji, musi przynosić ulgę i pożądane efekty, więc oddawanie się w ręce osób nie posiadających kwalifikacji, które nie mają skończonej szkoły fizjoterapii,może się skoczyć źle.

Gdzie wykonać masaż

W każdym mieście znajduje się wiele renomowanych gabinetów fizjoterapii i rehabilitacji, w których pracują osoby mające niezbędne wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie. Muszą one nie tylko znać technik masażu, ale także budowę ciała ludzkiego, działanie mięśni i nerwów.

Ponadto masażysta powinien umieć podejść do osób z różnymi dolegliwościami i schorzeniami, ponieważ nieodpowiednio wykonany masaż leczniczy może naprawdę zaszkodzić. Na przykład osoby z nowotworami nie powinny być masowane, ponieważ może to wywołać pogorszenie stanu ich zdrowia. Osoba niewykwalifikowana nie zawsze zna te i inne przeciwwskazania.

Profesjonalny zabieg

Masaż leczniczy powinien być wykonywany na specjalnie przeznaczonym do tego łóżku. W pomieszczeniu musi być odpowiednia temperatura, nie może być za zimno ze względu na to, że masaż wykonywany jest na nagie ciało, niska temperatura nie będzie sprzyjać rozluźnieniu mięśni.

Specjalista czasem stosuje do masowania ciepły olejek który pomaga wykonywać płynne ruchy, szczególnie ,kiedy masowana jest bolesna część mięśni. Siła nacisku masażu leczniczego powinna także być dostosowana do dolegliwości. Za słaby masaż leczniczy nie będzie skuteczny zaś za mocny może zaszkodzić.

Odwiedź lekarza

Przed rozpoczęciem serii masaży dobrze jest odwiedzić lekarza, który sprawdzi, czy nie mamy przeciwwskazań do masażu leczniczego oraz zaleci ilość zabiegów i określi najlepszy odstęp czasu, w którym powinny być one wykonywane.

Dodatkowo lekarz może polecić dobry gabinet fizjoterapii, w którym na pewno nie doznamy szkody, zaś masaże przyniosą oczekiwany efekt w postaci poprawy funkcjonowania mięśni dzięki ich rozluźnieniu, lepszemu dotlenieniu i przepływowi krwi w tkankach.

Masaż leczniczy znajdziesz w ofercie Manicure i pedicure dostępne są w ofercie Medica SPA Warszawa