Inspiracje

Projekty z drewnianymi domami coraz popularniejsze!

Wybudowanie własnego domu to marzenie coraz większej ilości Polaków – najczęściej taki dom pragniemy wybudować na obrzeżach miasta lub z dala od niego, by odciąć się od hałasu, zanieczyszczeń. Sama budowa może wiązać się jednak z wieloma niedogodnościami – długim czasem oczekiwania na przeprowadzkę, olbrzymimi kosztami. Na szczęście dzisiaj mamy alternatywę – są nią domy drewniane. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego Polacy tak chętnie wybierają drewniane domy?

Dom z drewna nie jest w Polsce nowością – technologia domów w stylu skandynawskim przywędrowała do nas w latach 80-90. XX wieku. Dawniej jednak domy takie posiadały wiele wad konstrukcyjnych, przez co nie stały się popularne. Dzisiaj sytuacja jest odmienna – wybudowanie drewnianych domów zaproponuje nam wiele topowych firm działających w naszym kraju.

Podstawą jest wybranie odpowiedniego projektu – na stronach takich jak mawit.com.pl znajdziemy obszerne katalogi domów jednorodzinnych piętrowych oraz parterowych w możliwością zabudowania poddasza. Projektanci tych domów zadbali o to, aby przyszli mieszkańcy mogli cieszyć się dużą przestrzenią oraz naturalnym światłem. Dzięki zastosowaniu licznych okien wnętrza są doskonale oświetlone i bardziej komfortowe.

Jak budowane są domy z drewna?

Budowa domu drewnianego trwa znacznie krócej niż w przypadku domów murowanych. Wszystko za sprawą wykorzystania drewna do tworzenia konstrukcji szkieletowych. Nie musimy również zwracać uwagę na pogodę – budowa domu z drewna nie wymaga słońca! Jedynym elementem, który wymaga wyschnięcia, są fundamenty. Czas budowy domu z drewna zależny jest od tego w jakim stanie ma być on oddany w ręce klienta. Szacuje się, że dom w stanie surowym zamkniętym oddaje się po 2-4 miesiącach, a dom w stanie deweloperskim po 6-8 miesiącach.