Dom i Wnętrze

Proste sposoby na udekorowanie domu

Kiedy chcemy przeprowadzić remont bądź po prostu zmienić coś w naszych mieszkaniach (co zazwyczaj zdarza się od czasu do czasu), zawsze na przeszkodzie mogą stać związane z tym koszty. Jednak wcale nie jest tak, że należy wydać dużo pieniędzy, aby móc dodać swojemu wnętrzu nieco innego charakteru.

Zmiana płytek w łazience oraz w kuchni

Zmiana wystroju łazienki oraz kuchni najczęściej jest to jedno z najbardziej kosztownych przedsięwzięć, jeżeli chodzi o kwestie związane z remontami. Przede wszystkim jest to związane z tym, że główny charakter łazience oraz kuchni nadają płytki, które są położone na ścianach, a często nawet i na podłodze. Jeżeli chcemy wymienić płytki, to wiąże się to oczywiście z tym, że musimy je zrywać i nakładać nowe, czyli mamy tutaj koszty robocizny oraz materiałów, które również są drogie.

Ostatnio na rynku pojawiły się jednak farby do płytek. Jak się okazuje, jest to alternatywa bardzo kusząca, jeżeli oczywiście nie chcemy zmieniać płytek, ponieważ są na przykład fizycznie uszkodzone. Płytki możemy po prostu przemalować. Dostępne na rynku farby gwarantują naprawdę bardzo dobrą jakość krycia, a powierzchnia powstała po pomalowaniu do złudzenia przypomina powierzchnię płytki ceramicznej, dzięki czemu nie rzuca się to w oczy.

Szablony dekoracyjne

Aby odświeżyć mieszkanie oraz nadać mu nowy charakter, możemy wykorzystać również różnego rodzaju szablony dekoracyjne. Możemy je wykorzystywać zarówno, malując jakieś wzory i dekoracje na starych farbach, które na przykład jeszcze są w dobrym stanie, lub po malowaniu pokoju czy innego pomieszczenia.

Stosowanie szablonów dekoracyjnych jest przede wszystkim bardzo proste. Najczęściej do użycia takiego szablonu jest potrzebna oczywiście farba oraz szablon, a do tego najczęściej zwykła gąbka bądź gąbka, która jest czasem dołączona w zestawie.

Oklejanie mebli

Bardzo często chcielibyśmy zmienić meble nie dlatego, że są zużyte, popsute i stare, tylko dlatego, że po prostu nam się znudziły, bądź całkowicie nie pasują do zaplanowanej przez nas aranżacji. Wcale jednak nie musimy wyrzucać funkcjonalnych i dobrych mebli po to, aby kupić nowe (oczywiście drogie). Tak naprawdę możemy je okleić.

Jeżeli jak wspomniano, nasze meble są jeszcze w bardzo dobrym stanie, to stosując okleiny do mebli, możemy całkowicie zmienić ich barwę, co powoduje, że oszczędzamy naprawdę bardzo dużo pieniędzy. Jedyny minus jest taki, że musimy na to poświęcić trochę czasu oraz pracy, jednak na przykład na komplet mebli też najczęściej musimy poczekać jakiś okres i wcale nie jest tak, że w sklepie dostaniemy je od ręki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.