Turystyka

Przygotowanie wakacyjnej walizki!

Wakacje w pełni – to odpowiedni moment na wykupienie wycieczki na sierpień lub też skorzystanie z obszernych ofert last minute. Bez względu na to, jaki kierunek wybierzemy konieczne jest odpowiednie przygotowanie naszej walizki. Co powinno się w niej znaleźć?

Aktywny wypoczynek!

Zawartość walizki powinna być dopasowana do kierunku, jaki obieramy oraz tego, w jaki sposób będziemy wypoczywać. Osoby aktywne z pewnością wezmą ze sobą wiele sportowych ubrań, aby móc ubrać się wygodnie na zwiedzanie, wycieczki fakultatywne czy też spacery poza granicami miasta. W takich sytuacjach w walizce powinno znaleźć się obuwie sportowe, przynajmniej jedna cieplejsza bluza lub polar, kurtka softshellowa. Taki zestaw doskonale sprawdzi się w regionach górskich, jak i nad jeziorami.
Wybierając się na aktywne wczasy ze zwiedzaniem musimy również pamiętać o tum, aby nasz bagaż nie sprawiał nam problemów podczas przemieszczania się. Poza walizką pozostawioną w hotelu czy autokarze warto mieć niewielki plecak, w którym znajdą się nasze dokumenty, dodatkowe ubranie, napoje oraz przekąski.

Leniwe wakacje pod palmami!

Coraz więcej gości biur podróży decyduje się na wakacje w tropikach. Hitem ostatnich lat są wakacje na Dominikanie oraz Kubie – wyspy te to kwintesencja udanych wczasów! Wybierając się na egzotyczne wakacje z pewnością musimy pamiętać o przynajmniej jednym stroju plażowym oraz odpowiednich kosmetykach, zapobiegających poparzeniom słonecznym. Poza kostiumem i klapkami warto mieć również kapelusz, który ochroni naszą głowę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. W czasie wieczorów niższa temperatura może nas zaskoczyć – warto więc mieć jedną parę dłuższych spodni oraz bluzę czy kurtkę z długim rękawem.
Pakując walizkę nie zapomnijmy również o lekach branych przez nas na co dzień.