Inspiracje

Rankingi słuchawek bluetooth

Jeśli zastanawiasz się nad nabyciem słuchawek bluetooth, ale nie wiesz, jakimi wytycznymi kierować się, szukając najfortunniejszego modelu, zerknij na niniejszy tekst, zawiera on bowiem garść pożytecznych wskazówek.

Rodzaje słuchawek bluetooth

Słuchawki bluetooth działają na zasadzie przesyłania danych pomiędzy nimi a pozostałymi urządzeniami elektronicznymi. Niestety wymiana danych następuje jedynie na niewielkich odległościach, więc użytkownik nie może się oddalać zbyt daleko od, powiedzmy, komputera. Nie są to więc słuchawki idealne, niemniej mają swoistą przewagę nad swoimi przewodowymi odpowiednikami – nie ma niebezpieczeństwa, że pochłonięty grą czy rozmową użytkownik zaplącze się niespodziewanie w kabel albo zawadzi o niego, wyrywając go przy tym z urządzenia.

Tak jak w przypadku słuchawek z kabelkiem, słuchawki bluetooth występują w wersji nausznej i dousznej. Te pierwsze, choć zdecydowanie droższe, plasują się o wiele wyżej we wszelkiej maści rankingach słuchawek bluetooth, na przykład tu: https://www.bomi.pl/ranking-sluchawek-bluetooth-top-10-najlepszych-modeli/. Zdecydowanie lepiej rozkłada się w nich dźwięk, co przekłada się też na mniejszą szkodliwość dla słuchu. Sprawdzą się zarówno podczas oglądania filmów, jak i w czasie słuchania muzyki. Z kolei zestawy douszne są częściej używane w samochodach, w zestawach głośnomówiących. Pozwalają na niejakie odizolowanie się od współpasażerów na czas rozmowy, dzięki czemu zarówno im jak i rozmawiającemu podróżuje się trochę bardziej komfortowo. Nie są to jednak słuchawki polecane do długotrwałego użytku, więc pamiętać należy, aby nie korzystać z nich dłużej niż jest to konieczne.