Technologia

Remontujemy dom.

Jeśli podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu remontu domu, mamy wiele do przemyślenia. Pierwsza decyzja będzie odpowiedzią na pytanie: remontujemy dom poprzez firmę czy własnymi rękami?

Wynajmujemy firmę

Ta decyzja pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i pracy. i choć jest o wiele droższa, jest także wygodna. Nie musimy się martwić o zakup czy wypożyczenie sprzętu – wynajęta firma będzie miała wszystko co konieczne do remontu.

Remontujemy sami

Jeśli podjęliśmy decyzję o samodzielnym remoncie – czeka nas wielka przygoda, ale i wiele pracy. Po pierwsze: zdobycie koniecznego sprzętu. Czyli:
– różnego rodzaju wałki, młotki, szlifierki, wiertarki, wiertła, pędzle, łopata, itd.
– jeśli nasze prace będą wymagały np. przesunięcia otworu okiennego lub drzwiowego – nie obejdzie się bez małej betoniarki, taczek i wielu wiader,
– jeśli zakres planowanych robót obejmuje elewację, może się okazać że konieczny będzie zakup lub wynajęcie rusztowania używane będą na pewno znacznie tańsze, więc to lepsze wyjście niż zakup nowego.

Rozpoczynamy remont

Kiedy zgromadzimy już wszystkie niezbędne narzędzia, urządzenia i przyrządy – możemy rozpoczynać remont.
Pamiętajmy, by sprzętu używać wyłącznie zgodnie z jego przeznaczeniem, z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa pracy. Jak należy to rozumieć? Przykładowo – rusztowanie należy złożyć starannie, pilnując by wszystkie zatrzaski spiąć dokładnie. Nie pomijajmy żadnej śruby czy klamry, gdyż mogłoby to mieć dla nas katastrofalne skutki.

Po remoncie

Co zrobić ze sprzętem po skończonych pracach? Część należy zdecydowanie zostawić. Wkrętarka czy młotek przydadzą się nie raz, schowajmy je więc w bezpiecznym miejscu.
Inaczej ma się sprawa w przypadku betoniarki czy rusztowania Używane z pewnością znajdą nabywców, jeśli zaproponujemy uczciwą cenę. Nie stracimy więc na zakupie sprzętu, zwróci się nam on po zakończeniu robót.

Remont domu to wielka przygoda i ogromna satysfakcja. Wykonany samodzielnie – cieszy podwójnie. Pamiętajmy jednak, by przeprowadzić go z głową.