Dom i Wnętrze

Rzeczy handmade i design w ogrodzie

Ogród to doskonałe miejsce do tego, żeby trochę (albo bardziej!) zaszaleć aranżacyjnie, artystycznie i kreatywnie. Nie bojąc się śmiałych zestawień ani kontrastowych elementów. Inspirując się stylami ogrodowymi z całego świata. Od chłodnego ogrodu skandynawskiego, poprzez czarujący ogród prowansalski, aż po egzotykę na przykład w japońskim wydaniu. Tak powstają bajkowe i nierzeczywiste wręcz ogrody.

Doniczki rattanowe

Połączenie designu i rzemiosła? Odkryjemy je w Garden Space: gardenspace.pl. W rzeczach wyplecionych ręcznie z naturalnego rattanu. Przykładem takiego rattanowego piękna są doniczki rattanowe, które kojarzą się z tym, co romantyczne i lekkie. Jeśli interesują nas dodatki ogrodowe i wnętrzarskie ręcznie robione, a sami nie mamy talentu do takich działań, to wybierzmy na przykład doniczki z rattanu, nawiązujące do najlepszej tradycji rzemieślnictwa.

Meble z odzysku

Nie każdy potrafi wykonać daną rzecz samodzielnie od początku do końca. Wtedy można spróbować sił w odnawianiu starych mebli, które odkryjemy na strychu u babci czy na targu. Wyczyszczone i pomalowane meble metalowe czy drewniane mogą okazać się przebojem tarasu czy werandy. Doskonale wpiszą się w styl retro, rustykalny czy prowansalski.

Recycling art

Warto podejmować takie działania proekologiczne w przestrzeni ogrodu. Także wtedy, gdy mają one znaczenie bardziej artystyczne i wpisują się w krąg tzw. recycling art. Dlaczego nie pobawić się sztuką na własnym tarasie, gdzie stworzymy z zużytych części i wszelkich różności ciekawy projekt? Taki w duchu twórczości awangardowej i sztuki recyclingu.

Przecież ogród to najlepsza przestrzeń do tego, żeby dać upust kreatywności. Prezentując tam rzeczy zrobione przez innych, ale także te wykonane przez nas samodzielnie, od początku do końca. Nie przejmując się tym, że bywają niedoskonałe.