Ciekawe

Samochód do ślubu

Wszystko dopięte niemalże na ostatni guzik, ale nadal nie wiecie, jaki samochód do ślubu wybrać? Czy podjechać pod kościół klasyczną limuzyną, sportowym porsche czy może stylowym Volkswagenem garbusem? Poniżej kilka porad jak wybrać wymarzony samochód do ślubu.

Wynająć czy pożyczyć?

Wiele firm organizujących wesela oferuje wynajem aut do ślubu. Konkurencja jest spora, więc warto przejrzeć oferty, aby nie przepłacić. Możecie też zapytać właściciela sali weselnej, w której odbędzie się wasze przyjęcie. Często domy weselne dysponują jednym klasycznym modelem, który wypożyczają na przejazd do kościoła. Popytajcie też znajomych i rodzinę. Może okazać się, że wasz przyjaciel lub kuzyn ma eleganckie auto, które świetnie sprawdzi się jako samochód do ślubu.

Samochód niczym z bajki

Model samochodu do ślubu najlepiej dopasować do stylistyki wesela. Jeśli planujecie przyjęcie w stylu angielskim, wybierzcie kultowego Astona Martina, auto Jamesa Bonda! Gdy planujecie wesele z elementami z lat 80-tych, ciekawym pomysłem może być wynajęcie „dużego Fiata”. Odradzamy jednak Fiata 126p, który jest autem mało efektownym i niewygodnym. Natomiast dla tych, którzy preferują minimalizm, idealnym wyborem będzie klasyczny mercedes.

Elegancja, szyk a wygoda

Pamiętajcie, że oprócz stylowego wyglądu waszego samochodu, liczy się też (a może nawet przede wszystkim) wygoda. Wybierając kabriolet, weźcie pod uwagę wiatr, który może popsuć fryzurę. Decydując się na sportowe Ferrari, warto pamiętać, że jest to model najczęściej dwuosobowy i niski, co utrudni pannie młodej wchodzenie i wychodzenie z auta. Samochody w stylu vintage są pod tym względem najbardziej komfortowe: szerokie i mają wygodne siedzenia. Przed podpisaniem umowy wynajmu takiego auta, sprawdźcie jednak zawsze jego sprawność i terminy ostatnich przeglądów. Może się zdarzyć, że 40-letnia syrenka w dniu ślubu odmówi „współpracy”! Samochód musi być bezpieczny!

Na koniec pamiętajcie, że decyzja o wyborze samochodu powinna być podjęta wspólnie, a nie być spełnieniem marzeń tylko jednej połówki. Przedyskutujcie wybór razem i znajdzie rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony.