Ciekawe

Śląsk i jego nieruchomości komercyjne

Nieruchomości komercyjne na Śląsku bardzo często kojarzy się z terenami po kopalniach i dużych firmach wytwórczych, typu huty. To właśnie przemysł wydobywczy i ciężki kojarzone są z aglomeracją śląska. Od kilku lat rozwija się tu z powodzeniem przemysł lekki i przetwórczy, zaś same działki inwestycyjne można znaleźć w wielu miejscach.

Co inwestorom oferuje Śląsk?

Aglomeracja śląska kojarzy się inwestorom z bardzo dobrą lokalizacją oraz możliwością zaplanowania transportu zarówno drogą kołową, jak i z wykorzystaniem istniejących linii kolejowych. Dla większości inwestorów najważniejsza jest możliwość szybkiego dojazdu, zatem najczęściej wybierają działki położone przy szybkich drogach krajowych.

Na Śląsku jako nieruchomości komercyjne przeważają nieruchomości udostępniane w ramach tworzonych parków przemysłowych. Tereny po przemyśle ciężkim, odpowiednio dostosowane do potrzeb przemysłu przetwórczego czy firm, które na Śląsku będą jedynie magazynować część swojej produkcji. Uzbrojone działki, odpowiednio utwardzone, z pewnością to uławiają.

Położenie działki

O wyborze konkretnych nieruchomości komercyjnych czy działek przesądza głównie ich położenie. Jednak sama lokalizacja np. przy autostradzie A2 to nie wszystko, jeśli dojazd na posesję będzie w przyszłości utrudniony.

Inwestorzy równie dużą uwagę przykładają do możliwości dojazdu, co zwykle zapewniają przygotowane drogi dojazdowe. Równie istotne jest utwardzenie terenu działki, co ma znaczenie dla firm prowadzących ekspedycję z wykorzystaniem transportu kołowego. Dojazdy do ram załadunkowych dla dużych samochodów ciężarowych mają równie duże znaczenie, jak lokalizacja samej nieruchomości.

Park czy działka samodzielna

Część działek jest dostępna jako działki samodzielne, położone w określonych miejscach, natomiast równie często inwestorzy decydują się na nieruchomości inwestycyjne, oferowane w ramach powstających lub istniejących parków przemysłowych. W obu przypadkach o wyborze danego miejsca przesądza lokalizacja oraz plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwala na prowadzenie na działce działalności o wybranym charakterze.

Więcej możliwości dają działki w ramach parków przemysłowych, gdzie inwestor ma z góry zapewniony dostęp do mediów, teren jest utwardzony, a niejednokrotnie do dyspozycji inwestora zostają oddane określone nieruchomości, które można wykorzystać jako magazyn lub budynek biurowy.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ zobacz wiecje