Ciekawe

Słodki urok codzienności

Nie tylko wielkie rzeczy i wydarzenia zasługują na naszą uwagę. Nie tylko im warto poświęcić piękny wiersz, obraz czy fotografię. Przecież twórcy wszystkich wieków zwracali uwagę także na to, co drobne, niepozorne, codzienne – na rośliny, na przedmioty codziennego użytku, na zwyczajne sytuacje. Codzienność doczekała się rozmaitych wyrażeń – mniej lub bardziej lirycznych, mocnych i wyrazistych. Ciekawe czy wręcz przełomowe podejście do tego tematu zaprezentował w swojej twórczości Miron Białoszewski. Dzięki jego poezji inaczej zaczęliśmy myśleć o tym, co znajduje się blisko nas, nawet w szarych zakamarkach zwyczajności.

Zwrócić się w stronę czystego piękna

Nauczmy się odkrywać czyste piękno naszej codzienności. Trochę na wzór duńskiej sztuki bycia szczęśliwym, czyli w stylu hygge. Zauważmy to, co kryje się w prostocie dnia codziennego – w przedmiotach i mikrozdarzeniach. W kroplach deszczu spadających na liście albo w szarym ptaku zaplątanym w zieleni drzew.

Uchwycić urodę drobnostek w fotografii

Warto spróbować docenić urodę tych drobnostek, które wypełniają naszą rzeczywistość, tworząc niezwykłą kompozycję. W czasach, kiedy dobry aparat mamy pod ręką, grzechem byłoby nie zatrzymywać tego piękna, które przemija niezauważone.

Fotografia to terapia

Dzięki fotografowaniu drobinek szczęścia, poczujemy się lepiej, lżej, milej. Może odzyskamy jakieś zagubione okruchy szczęścia. Może nauczymy się żyć nieco inaczej, spokojniej, łagodniej. Fotografia to taki rodzaj autoterapii, gdy traktujemy ją jako spojrzenie na świat z innej perspektywy.

Zachowajmy to piękno w fotoksiążce

Niech nasze prace zyskają wspaniałą oprawę. Dzięki fotoksiężce Cewe zachowamy piękno codzienności na zawsze. Zaprezentujemy w niej nasze zdjęcia w najlepszym stylu. Stworzymy ją wręcz intuicyjnie, dzięki wygodnemu oprogramowaniu.