Ciekawe

Spraw najbliższym prawdziwą radość

Przygotowywanie prezentów świątecznych może stanowić wyjątkową tradycję, która przynosi wiele radości. Ważne jednak, by zawsze brać pod uwagę potrzeby i prawdziwe zainteresowania swoich najbliższych. W innym wypadku kolejna para skarpetek, która dołączy do takich samych prezentów z poprzednich lat może sprawić po prostu przykrość.

Spersonalizowane prezenty

Wiele osób, chcąc traktować swoich najbliższych sprawiedliwie decyduje się na kupno takich samych prezentów. Każda osoba dostaje książkę, piżamę, ciepłe skarpetki lub pierniki. Co z tego, że dziadek nie czyta książek, brat nie śpi w piżamach, a wujek nie je słodyczy? Niestety sprawiedliwie nie zawsze znaczy po równo. Czasami staramy się uprościć, by nikt nie poczuł się pokrzywdzony i dostał dokładnie to samo, co reszta członów rodziny. Niestety nie biorąc pod uwagę prawdziwych zainteresowań i potrzeb swoich bliskich nie trafiamy w ich gusta i nie spełniamy ich oczekiwań.

Dlatego też warto zainteresować się, co każda osoba chciałaby otrzymać. Możemy zdecydować, że będziemy kupować prezenty w podobnych cenach, jednak różniące się od siebie. Dzięki temu mama, która uwielbia książki otrzyma bon do księgarni lub najnowszą powieść swojego ulubionego autora, babcia dostanie ulubione perfumy, dziadek zapas kaw i wszyscy będą naprawdę zadowoleni.

Prezenty dla par

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem jest kupowanie prezentów dla par. Możemy oddzielnie wybrać coś ciekawego dla rodziców, oddzielnie dla dziadków i oddzielnie dla rodzeństwa lub własnych dzieci i ich partnerów. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się vouchery w firmach specjalizujących się w tworzeniu kreatywnych i satysfakcjonujących prezentów. Możemy wybrać voucher na konkretną usługę (weekend w SPA, kolacja w restauracji, wspólny masaż czy choćby los paralotnią) lub zapłacić za katalog, z którego para może sobie wybrać jedną usługę. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że tym sposobem nie narzucamy żadnych ograniczeń.

Tego typu katalogi zwykle są ważne przynajmniej przez kilka miesięcy, dzięki czemu podarowanie ich w grudniu oznacza, że para będzie mogła go zrealizować nawet dopiero podczas wakacji. Kupno voucherów wcale nie jest drogą sprawą, ponieważ wiele z nich zaczyna się już od 50 zł, co stanowi bardzo zbliżoną kwotę do tej, jaką byśmy musieli zapłacić za kupno materialnego prezentu. Oczywiście są również znacznie droższe opcje, ale tutaj wszystko zależy już od naszych preferencji, gustu naszej rodziny oraz zasobności naszego portfela.

Karty podarunkowe

Karty podarunkowe stanowią coraz częstszy element prezentów świątecznych. Jest to o tyle dobre, że nie musimy się martwić, iż nie trafimy w gust naszych najbliższych. Możemy wybrać sklep, który oferuje produkty interesujące daną osobę, lecz nie musimy już decydować się na konkretną rzecz. Jeśli nasza babcia lubi czytać książki, możemy dać jej kartę podarunkową do księgarni. Jeżeli nasz syn chętnie korzysta z ubrań sportowych, wystarczy zakupić kartę do jednego ze sklepów z taką odzieżą.

Jeśli nasz tata jest miłośnikiem nowinek technicznych, możemy kupić mu kartę do takiego marketu. Plusem kart podarunkowych jest również fakt, że możemy nimi wspomóc budżet naszych najbliższych. Jeśli wiemy, że nasi rodzice, dzieci czy rodzeństwo mają kłopoty finansowe, możemy ich wesprzeć. Kupując kartę do większego marketu spożywczego lub choćby na stację paliw odciążamy ich budżet po wymagającym finansowo grudniu i odejmujemy im trosk. Tym samym łączymy radość z otrzymania prezentu i zaskoczenie z pomocą.

Wspólne prezenty

Są również rodziny, w których nie ma tradycji kupowania dużych prezentów. Ten dzień zastępują Mikołajki, zaś w Wigilię każdy składa sobie życzenia i szuka jedynie drobnych podarków. Często są to kosze cukierków, owoców lub ulubionego alkoholu, który stawiamy na świątecznym stole i wszyscy się nim częstujemy. Ustalamy, jakie pomadki lubimy najbardziej i kładziemy je bezpośrednio na stole lub pakujemy w drobne paczuszki i wręczamy każdemu z osobna. To niskobudżetowa wersja, która również sprawia wiele radości i skupia się na wzajemnej życzliwości.

Inne pomysły

Jeżeli szukacie jeszcze innych pomysłów na prezent, wejdźcie na stronę sklepu https://www.ministerstwogadzetow.com/ – oryginalne pomysły na prezent dla każdego