Dom i Wnętrze

Stół z krzesłami – dobry wybór

Aranżacja jadalni czy też miejsca, gdzie będzie spożywało się posiłki powinna zostać przeprowadzona z rozmysłem. Trzeba mieć dobry pomysł na to gdzie postawić stół z krzesłami oraz inne meble, jakie będą znajdować się w tym pomieszczeniu.

Miejsce na stół z krzesłami

Biorąc pod uwagę stół z krzesłami należy określić jego odpowiednie wymiary, aby móc zapewnić sobie wygodę oraz komfort. Nie liczą się tylko wymiary samego stołu, ale także miejsce, które zostawimy dookoła. Okrągły stół dla czterech osób powinien mieć średnicę ok. 110 cm. Jeżeli mamy do czynienia ze stołem z kątami, to należy pamiętać o tym, że każdy członek rodziny powinien mieć zapewniony swoją część blatu, którego wymiary powinny wynosić 60 cm szerokości i 40 cm głębokości. Przy sześciu członkach rodziny warto zainwestować w stół o wymiarach 160 x 80 cm .Aby móc swobodnie wstać od stołu musimy zapewnić sobie dookoła ok. 75 cm powierzchni. 

Solidny stół z krzesłami

Stół z krzesłami musi zostać wykonany z dobrego materiału, aby mieć pewność, że mebel wytrzyma przez długi czas w nienaruszonym stanie. Z jakimi materiałami mamy dzisiaj do czynienia? Najpopularniejszy to drewno, które nie tylko jest mocne, ale na dodatek pięknie wygląda i można dopasować je do nowoczesnej aranżacji wnętrz, jak również do klasycznego wystroju. Oprócz tego na rynku dostępne są stoły, które wykonane są ze szkła hartowanego. Ciekawa propozycja do nowoczesnych wnętrz, mocna i solidna, która się nie rysuje. Do wykonania stołu używana jest także płyta meblowa.