Inspiracje

Stoliki na balkon i wygodne fotele

Nawet niewielki balkon może okazać się miejscem idealnym do picia popołudniowej kawy, pracy przy komputerze czy plotkowania z przyjaciółką. Konieczne jest tylko odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni i wykorzystanie mebli wysokiej jakości. Od czego zacząć? Jakie kroki podjąć, aby nasz balkon odznaczał się wysoką estetyką i komfortem?

Wybierz meble wyróżniające się style i dużą odpornością na uszkodzenia

Aby stworzyć wyjątkowy balkon nie trzeba wiele – konieczne jest wybranie odpowiednich mebli. Tu wybór jest naprawdę olbrzymi. Stoliki na balkon i niewielkie fotele znajdziemy praktycznie w każdej kolekcji topowych producentów. Są one tworzone zazwyczaj z technorattanu, aluminium, rzadziej z ekskluzywnego rattanu. Jakie powinny być idealne meble na balkon? Z pewnością odporne na zmienne warunki atmosferyczne, dopasowane do naszych potrzeb, wygodne, wykonane z trwałych materiałów. W tym przypadku technorattan i aluminium okażą się niezastąpione!
Zestaw ogrodowy stół i krzesła na balkonie pozwoli stworzyć idealne miejsce do pracy. Dzisiaj coraz częściej pracujemy wyłącznie przy komputerze, bez względu na to, czy w biurze, czy w domu. Home office z pewnością stanie się znacznie przyjemniejszy, jeśli przeniesiemy go na balkon!

Jak jeszcze urozmaicić przestrzeń balkonową?

Aby każda chwila na balkonie była przyjemnością warto zaopatrzyć go w parasol ogrodowy. Wiele z mniejszych modeli dedykowanych jest właśnie na balkony. Takie urządzenie pozwoli skutecznie chronić się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, szczególnie w letnie dni. Parasole na balkon tworzone są z lekkich, odpornych na uszkodzenia tworzyw, baldachimy są zabezpieczone przed wilgocią. Poza parasolem warto pomyśleć także o roślinach doniczkowych, dzięki którym wprowadzimy do naszej domowej przestrzeni zieleń.