Zdrowie i Uroda

Profesjonalne leczenie zębów

Piękny uśmiech to marzenie wielu Polaków, przy czym to marzenie można równie szybko zrealizować. Wystarczy się przekonać, że usługi jakie obecnie oferuje stomatolog Kraków, Warszawa i inne duże miasta w Polsce pozwalają nie tylko na uzupełnienie ubytków, ale również pomagają w korekcji kształtu zębów. Bo piękne zęby może mieć teraz każdy, nie tylko celebryci.

O czym pamiętać wybierając stomatologa

Jeśli wizyta u stomatologa kojarzyła się jedynie z bólem i borowaniem, pora to zmienić. Sami stomatolodzy wiedzą, czego najbardziej boją się ich pacjenci. Za swoisty standard należy uznać fakt, że gabinet stomatologa Kraków pozwala zwiedzać wirtualnie na stronie internetowej. W przypadku dzieci, aby oswoić je z widokiem lekarza oraz sprzętem stomatolog Kraków organizuje bezpłatne wizyty zapoznawcze. W przypadku dzieci nawet lekarski fartuch może być kolorowy, aby nie kojarzył się ze szpitalem czy przychodnią, a kącik z zabawkami skutecznie odciąga ich uwagę od głównego celu wizyty w gabinecie stomatologa.

Stomatolog to lekarz

Przede wszystkim do własnego stomatologa warto mieć zaufanie. Jeśli pacjent mówi o bólu w trakcie zabiegu – stomatolog powinien zareagować. W przypadku osób, które bardzo się boją, wskazane może być leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą. Warto sprawdzić, który stomatolog w Krakowie oferuje takie usługi pamiętając, że przy bezbolesnym leczeniu pod narkozą ważne jest przeprowadzenie kompleksowego wywiadu lekarskiego. Współistnienie niektórych chorób może być przeciwwskazaniem do takiego leczenia. Przyszłość leczenia stomatologicznego to korzystanie ze specjalnych żeli, które zastąpią tradycyjne borowanie.

Ważne wizyty kontrolne i przeglądy

Raz na pół roku warto odwiedzić gabinet stomatologa w Krakowie kontrolnie, aby sprawdzić, czy nie powstały nowe ubytki zębowe oraz przyjrzeć się ewentualnym zmianom próchnicowych. Regularne wizyty mogą co prawda oznaczać konieczność przeprowadzenia leczenia, ale przy odkładaniu wizyty u stomatologa może się pojawić większa liczba ubytków, zatem leczenie może być dłuższe. Wszelkie zmiany w jamie ustnej, w tym krwawienie z dziąseł, także powinny być poddane ocenie przez stomatologa.

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce, gdy dziecko ma kilka lat. Jej głównym celem staje się wówczas zapoznanie z narzędziami i tym, co stomatolog robi w czasie wizyty. Im wcześniej dziecko polubi wizyty u stomatologa, tym większa szansa na to, że jako dorosły nie będzie unikać wizyt i leczenia u stomatologa.

Artykuł powstał we współpracy z gabinetem stomatologicznym https://dental-team.pl/